Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja a cicámnak?

Mi baja a cicámnak?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég fialt a macskám, eltelt 6 hét és eljött az ideje hogy a kicsiknek gazdit keressek, tegnap el is vitték mind a 3 kiscicát, már szépen ették a konzervet is, viszont tegnap óta a mama cicának rettentően megduzzadtak az emlői. Eddig összesen 3x fialt, de az előző 2 alkalommal nem volt ilyen. Ti is tapasztaltatok ilyet a cicáitoknál miután a kicsiket elválasztottátok? Természetes ez a jelenség, vagy valami baj lehet? Állatorvoshoz jelenleg nincs lehetőségem elvinni, messze lakunk nagyon, szüleim meg hajnaltol estig dolgoznak. Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. jún. 10. 11:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Egy rongyot áztass hideg, ecetes vízbe és azzal borogasd, gyakran cserélgetve. Elmúlik!
2013. jún. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm! De mitől van ez egyébként? Felgyülemlett a teje hogy ugye már nincsnek kiscicák?
2013. jún. 10. 11:58
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Tejlázat kapot szegény, még nem kellet volna odadni a kicsiket legalább 2 hétig. Ha szerncséd van elmúlik nek, ha nincs csúnya gyulladás lehet a vége. Ajánlom az ivartalanítást.
2013. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
18%
emiatt még nem kell ivartalanítani.. elég, ha elviszitek az állatorvoshoz és ad rá valamit, de ha nem , akkor is hamar elmúlik, a mamám macskájának is ugyan ez volt, nem volt hajlandó orvoshoz vinni, de így is magától megszűnt neki
2013. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
A kicsiket mindíg 6 hetesen adtuk oda eddig és semmi probléma nemvolt, csak most. Jelenleg nem tudok vele állatorvoshoz menni, jogsim, kocsim nincs, késö este jönnek haza, busz se jön mert vidéken lakunk, de ha elfajul akkor este ide vagy oda elvisszük úgyis. De amúgy minden rendben vele, eszik meg éber, csak az emlői majd szét durranak szegénynek. Kő kemények meg hatalmasak, de érintésre nem fájlalja. Ja és köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. jún. 10. 12:24
 6/25 Valletta ***** válasza:
És egyébként mire jó az, hogy minden évben lefial a macskátok?
2013. jún. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Arra hogy egyre több kóbor és menhelyes macska legyen. Persze erre lehet azt mondani hogy te kerestél gazdit a kicsiknek, de mi lesz azok kölykeivel és unkoáival. Tetszik vagy sem ők a te felelőséged is. Vagy inkäbb a felelőtlenséged termékei. A törvény szerint pedig nem lehet 8 hét előtt elválasztani a kölyköket az anyjuktól.
2013. jún. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem értem hogy míért baj az nektek ha fial a mcskám, ki a fene mondta h márpedig minden egyes macskát ivartalaníttatni kell? Majd ha úgygondolom h gondot okoz és nem fér el vagy zavar a kismacska akkor elfogom vinni ivartalaníttatni, de addig had fialjon nyugodtan, ez az élet rendje. Igen keresek nekik gazdát, mivel az ütközne törvénybe ha megtartanám őket és itt szaporodnának a nyakamra, már hetekkel előtte keresek nekik gazdijelöltet és nem adom oda akárkinek, az meg aki elviszi majd eldönti hogy akar e unokákat v sem. Pl most pont egy ilyennek adtam oda, aki pont lány cicát szeretett volna mert szaporitani szeretné ennyi. Jah és állatorvos mondta h 6 hetesen lelehet őket választani, ugyh ennyit a törvényes hülyeségedről.
2013. jún. 10. 13:17
 9/25 Valletta ***** válasza:
83%
Azért baj ez nekünk, mert a végén mi fogjuk összekaparni a macskád ivadékainak az ivadékait az utcáról, kórházakból, szeméttelepekről elvadulva, sérülten, betegen. Kutyákkal ugyan ez a helyzet. A "hadd fialjon, mert ez az élet rendje" meg a kisebbségnél működik így kb., nem egy kulturált, felelősségteljes társadalomban, ahol a gazda felelősséget vállal az állataiért. Egy macskapár élete során - hiszen a kölykök is tovább szaporodnak - kb. 420 ezer macskának ad életet. De fialjon csak, úgysem lehet mindet megmenteni, aztán majdcsak elviszi a méh- vagy emlődaganat.
2013. jún. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Igenám, de mivan akkor, ha valaki akar kiscicákat? meg nemértem, most akkor minden macskatulajdonos ivartalaníttasson? v mégis hogy gondolod? Gondolkozol te egyáltalán vagycsak leírod a hülyeséget. Megérteném a problémádat, ha úgy állnék hozzá, h ó befialt a macskám a garázsba majdlesz valami...aztán ittmaradnak, elszaporodnak, kóbor macska lesz belőlük, nemetetném őket, vannak azt jóvan. Ha ez lenne teljesen jogos lenne amit írnál, de valahogy nem tudod felfogni azt, hogy valaki pl direkt azért keres kiscicát hogy fialjon neki. Akkor nyilván ő is hülye és felelőtlen, mint minden nőstény macska tulajdonos aki nem ivartalaníttat. Gondolkozz már kicsit miket írsz. Én is rühellem ha egy szerencsétlen macska világrahoz x kölyköt a nyomorba meg az utcára meg tudom is én hova, de amíg meg tudom neki teremteni a legjobb körülményeket amit csak lehet és szerető gazdát találni nekik addig nemigen hiszem h baj lenne a szaporodással. Próbáld meg felismerni a kettő közt a különbséget.
2013. jún. 10. 14:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!