Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska tud úszni?

A macska tud úszni?

Figyelt kérdés
Mint a kutya? Vagy meg kell rá tanítani. Már gondoltam, hogy bedobom a medencébe és megnézem, de hátha nem tud. És ha nem tud akkor hogy tanítsam meg?

2013. jún. 10. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
minden állat ösztönösen tud úszni, van amelyik macska szereti a vizet és van amelyik komoly sérüléseket okoz annak aki megprobálja usztatni
2013. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vicuska87 ***** válasza:
100%
Bevágnálak, én is a medencébe, úgyhogy csak úgy nyekkenél!
2013. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

de mondom hogy nem dobtam bele!

mert gondoltam, hogy lehet nem tud úszni

2013. jún. 10. 20:53
 4/5 gtgt ***** válasza:
100%

Egy bizonyos fajta (Török Van) 90%-a szereti a vizet, de a többieknek csak egy nagyon kis része (kb 5%).

Rossz esetben annyira megijedhet a cica, ha mondjuk egy medencébe esik, hogy nagyon komoly következményei lehetnek. Mindenek előtt tudd meg, hogy hogyan viszonyul a vízhez. Először fogd meg csurom vizes kézzel. Az én kiscicám erre semlegesen reagált. Utána guggolj be a kádba, engedd a vizet, de ne dugd be. Ha a cica odamegy kíváncsiskodni fogd meg és rakd a kádba, aminek ugye csak a fele vizes, mert folyik el. Most itt vagy kiugrik a víz látványától, vagy nem mer oda menni, vagy egyenesen játszik vele. Az enyém nem mert odamenni. Utána jól összevizeztem, a mancsát beletettem a vízbe. Igaz nem rohant ki, de szemmel láthatóan nem díjazta. A vizes bundától sem lett boldog. Addig nyalta magát amíg meg nem száradt (persze ezzel jól elhúzta). Szóval nálam eddig tartott a teszt, nem szereti a vizet, viszont valószínűleg nem lenne nagyobb baj ha beleesne. De eszem ágában sincs erőltetni a dolgot, mert nem szereti.

2013. jún. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tud, ha kell, de ne kísérletezz, mert téged is megutálhat.
2013. jún. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!