Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megharapott a macskam, menjek...

Megharapott a macskam, menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Tegnap a kandurkam felmaszott padlasra, de csak ugy tud lejonni a kis buta ha a hazbol felnyitom a lejarot es o lamaszik a letran. Na most....mivel megallt fenntrol a masodik lepcsofokon, nem vettem eszre es racsuktam a farkara szegenykemnek a padlasfeljaro ajtajat.el tudom kepzelni mit erezhetett, elkezdett uvolteni es kapni, en meg felnyultam h nyissam meg a feljarot es nagyon durvan megharapott (hat szegenykem fajdalmaban, szertencsere most mar nincs semmi baja, csak fajlalja kicsit.)

En rogton lefertotlenitettem a karom belsooldalat, igazabol csak a 2 hatso fogat tudta husig brlrmnyomni, tehat faj, mar seb van rajta, ami megilyeszt az az h a 2 fognyom korul halvany piros udvar van.Ha fertotlenitgetem, es vigyazok ra eleg?? vagy foltetlenul menjek orvoshoz tetanuszra? amugy be van oltva a cica


2013. jún. 11. 16:57
 1/5 anonim válasza:
54%
nem kell, egy macskaharapásba nem lehet belehalni :D max. 1-2 hétig látszik, és ha megnyomod fáj, de ennél nagyobb baja nem lesz (engem harapott már meg macska, és nem a miénk, hanem valami kidobott akárkié, de nem lett semmi bajom)
2013. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én pár napig figyelném. Ha pár nap elteltével is piros, gyulladt, akkor mennék el orvoshoz.
2013. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
az én macskám egyszer megharapott egy nőt és a nő 2 napra rá tetanuszt kapott szóval én a helyedben még most elmennék
2013. jún. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Maxitabi ***** válasza:

A macska nyála tele van bacikkal, hogy ragadozóként könnyebben emészthesse meg a zsákmányt. Ettől irtóra begyulladnak a mély sebek.. hiába fertőtlenítettem anno én is, másnap már duplája volt az ujjam, Kaptam antibiotikumos szurit és el kellett vinnem a cica oltási könyvét, hogy bizonyítsam-be van oltva veszettség ellen, nem kell tetanusz..

Szóval inkább mutasd meg dokinak!!

2013. jún. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A macskaharapás jobban el tud fertőződni, mint a kutyáé. Ajánlatos vigyázni. A családomban is történt ilyen, ott egyből dokihoz kellett menni, aztán a macskát is elvinni, de utána karanténba kellett tenni.
2013. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!