Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye nem baj, ha a 12 hetes...

Ugye nem baj, ha a 12 hetes cicámnak levágtam kicsit a körmét?

Figyelt kérdés
össze-vissza karmol, csak egy nagyon picit vágtam le, a képen látható levágható résznek kb a felét, [link] (bocs a hosszú linkért) ugye nem baj? láthatólag nem fájt neki, mert nyalogatott közben, és nem is akadályozza, mert utána simán felmászott a szúnyoghálóra jó szokása szerint :) most először vágtam neki, mert játszás közben nem direkt, de már véresre karmol.
2013. jún. 12. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy baj, óvatos voltál és neki sem tesz rosszat. :-)
2013. jún. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%

Nem kellett volna.A cica az karmol,ezzel számolni kell,maximum,ha látjuk,hogy kicsit vadul a játékban,akkor hagyjuk békén egy ideig.

Lehet játékosan is tantítgatni őt,nem kell beleavatkozni a természetbe. Légyszi,ilyet többet NE csinálj!

2013. jún. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Szerintem no para. Nyugodtan levághatod, semmi baja nem lesz.
2013. jún. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem se jó ötlet :: most nem baj, nem okoztál neki gondot láthatólag és valószínűleg tényleg óvatos voltál de inkább tényleg ne tedd. Szerintem lehet vele játszani nyugodtan de ha megkarmol akkor finoman ujjal üss rá a mancsocskájára. Nem fog neki fájni, hidd el : ) nem is kell erőset csak hogy észrevegye magát. Ilyenkor mond neki hogy: "Nem." Jó határozottan. Várj egy kicsit és játszhatsz vele megint, ha így neveled előbb-utóbb le fog szokni róla^^ Hajrá :3
2013. jún. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy kiveszem benti cica.Jól vágtad le a körmét.Nálam is bent vannak és 2 hetente körömvágás,ettől nem lesz bajuk kedves válaszolók.
2013. jún. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen benti cica, köszönöm az összes választ, de akik azt írták, hogy nem, azok nem indokolnák meg? az hogy ne avatkozzak bele a természet dolgába nem indoklás, akkor majd eleresztem, hogy vadmacska legyen..nevelgetem is persze, de ha semmi kárt nem okoz neki, nem fáj, használni is tudja utána akkor miért baj? tényleg kifejthetnétek, nem is pontozok le senkit, kíváncsi vagyok erre a véleményre is, csak indoklás is jó lenne :)
2013. jún. 12. 16:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi baj sincs azzal, hogy levágtad a körmét, és még hagyta is neked, csak máskor is ugyanilyen óvatosan vágd majd le neki.
2013. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van, aki vágja a körmüket, én nem tettem, mert kinti-benti cicum volt. Vannak ilyen-olyan vélemények róla, nem tiszta szabad-e, kell-e... Nyilván az, hogy beleavatkozol a természet rendjébe nem egy nyomós érv, már csak azért is, mert célszerű ivartalanítani is, az pedig szintén beavatkozás azért... :)

A gond mással van ebben az esetben. A cicák karmolászva játszanak, tudnak sebeket ejteni, amíg kicsi addig ez nem zavaró, viszont egy nagyobb macsek már tud durvulni. Kölyök korában le kell róla szoktatni, mert ő nem érti meg, hogy "már nem vagy kicsi és cuki és fáj, ha karmolsz". Nem tudom mióta van veled... Normális esetben az anyja illetve tesói/társai tanítanák rá, hogy nem szabad karmolni, most ez a te feladatod. :) Ha karmol vedd el a kezed és ignoráld kicsit, érteni fogja, hogy ha karmol abbamarad a játék. Én elrontottam az első cicámnál, lehetetlen volt sütőkesztyű és pulcsi nélkül játszani vele... a többi cicám viszont (akik már voltak nevelve ugye :)) mindig visszahúzta a karmát, ha hozzáért a kezemhez.

2013. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha benti cica, akkor tök normális hogy vágod. AZ idegig véletlenül se vágj bele, mert az vérzik és fáj neki. Én is vágom mind a kettőnek. Állatorvos is szokta vágni, és sosem mondja hogy nem szabad, vagy hülyeség. Semmilyen fájdalmat nem okozol ezzel vele, az életszínvonalát sem rontod, mert nem mászik bent fára, meg nem kell megvédenie magát más ragadozóktól :)
2013. jún. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!