Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg a cicám? Vagy csak...

Beteg a cicám? Vagy csak rémeket látok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van egy majd' 4 éves lánycicám. Nagyon aranyos házimacska. Mivel nőstény, nem nagyon engedjük ki a lakásból (eléggé macska-ellenes környéken lakunk {az előző kijárós cicánkat megmérgezték}), de neki is vannak "szükségletei", így állatorvos által felírt gyógyszert kap (ami a tüzelési ingereit is jelentősen visszafogja). Azaz kapott utoljára kb. 3 hete. Ezzel még nincs is semmi baj, viszont mostanában nagyon bújós lett. Ennek is csak örülni tudok, viszont pár napja vettem észre, hogy egy simogatás-dorombolás-dagasztás-kombó után teljesen lenyugszik és éber-majdnem alvó állapotban, elkezd remegni. Nem tudom miért van ez, és félek, hogy valami idegi alapú, vagy bármi problémája van. Valaki találkozott már ilyen problémával, tudna esetleg segíteni? Vagy én szeretem és féltem túlzottan, ez teljesen normális, csak belemagyarázom a dolgokat? Köszönöm előre a válaszokat!!
2013. jún. 12. 17:19
 1/1 anonim ***** válasza:

A macskatulajdonosoknak tisztában kell lenniük minden olyan viselkedéssel, amely eltér a megszokottól, mint például amikor a macska hátsó lábai remegnek. Mivel a hátsó lábak izomremegése egy tünet, az állatorvos mindig a legjobb megoldás, melyet szorosan azon utasítások betartása kell kövessen, amelyeket ő, a helyzetre való tekintettel szükségesnek tart.

A macska hátsó lábremegésének okai lehetnek anyagcsere-betegségek, mint például veseelégtelenség vagy alacsony vércukorszint, ideg/izombetegségek, tumor vagy más egészségügyi gondok és neuromuszkuláris betegségek okozta elváltozások a macska gerincén. A daganatok, melyek a macska gerincére gyakorolt nyomásért felelősek, szintén okozhatnak remegést. A macskáknál a hátsó lábak remegése mindig valami komoly problémára utal. Ezek súlyossága attól függően változik, hogy betegségről vagy sérülésről van-e szó, és mint olyan a kezelés és a kórkép is változhat.


MEGOLDÁS: Ha egy macska gazdája rájön, hogy a macskája izomgyengeségben szenved, akkor el kell vinnie az állatorvoshoz további kiértékelés, diagnózis és kezelés végett! Gyakran egy kis elővigyázatosság kiküszöbölheti annak az esélyét, hogy a macskának olyan egészségügyi gondjai legyenek, melyek hátsó lábainak remegését okozhatják. Egy másik dolog, amivel a gazdinak szembesülnie kell: még mindig jobb egy látogatás az állatorvoshoz, mint várni és aggódni a macskánk egészsége miatt.

2013. jún. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!