Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet egy kiscicát hizlalni?

Hogy lehet egy kiscicát hizlalni?

Figyelt kérdés
csak a normál súlyát szeretném hogy elérje. kap rendesen enni, de valamiért mégis olyan sovány... :(
2009. okt. 10. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

rendesen féregtelenítve van? Oltva van? Nincs egyéb betegsége?

Ha teljesen egészséges, akkor lehet, hogy csak karcsúbb fajta.

2009. okt. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

persze minden megvan neki, oltása is, és féregtelenítve is.

De biztos van valami amit tudtok ajánlani amitől hízna.

2009. okt. 10. 10:02
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Az én macskim, igaz, már nem kiscicák, de csak naponta 1x kapnak enni, esténként egy macskaeledel konzervet osztok el közöttük.De mivel kandúrok, mindig csavarognak, legalábbis az egyik, de ha hívom őket akkor előjönnek:) És a kevésbé csavargó cicám az tiszta dagi:D Szóval nem tudom, h a kaja miatt van-e mert nem adok neki sokat, bár az a fél konzerv elegendő.Lehet h az hízlaló vagy közben ő fog egeret vagy ilyesmi:P:D De egyszer láttam amina szomszéd macska kajájához lopakodik:D
2009. okt. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg van olyan, hogy egy cica karcsúbb, nyurga típus és sosem fog párnásra gömbölyödni. Ha nincs férge és betegsége, akkor ez is lehet az ok.


Jó állatorvosnál ill. állaeledelesnél lehet kapni roboráló tápokat. Nem olcsó, de ha annyira sovány, érdemes megpróbálni (ahol árulják, szinte mindenhol van 1-2 adagos ingyen mintacsomag is, így nem veszel zsákbamacskát).


Vagy, házilagos hízlalásnál sűrűn etetni (min.5-6 x naponta), mindig annyit, amit csak kíván. Keverj az ételébe tojást, rizst, ( azért hízókúra ide vagy oda, zöldségeket is) májat (sosem nyersen!), egy-két héten belül kiderül, hogy alkati adottság a kukacforma vagy tényleg csak plusz kalóriák kellettek.

2009. okt. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Nem tudom, mennyi idős a cica, de mivel kiscicát írtál, feltételezem, hogy tényleg kicsi. Ebben az esetben nem biztos, hogy bármit is tenni kell jelenleg. Az én cicám kb. 8 hónapos koráig "kétdimenziós" volt, bármit is adtam neki. Miután ivartalaníttattam (nőstényről van szó), rendes alakja lett, de nem hízott el.
2009. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a cipőben jértam. Aztán elkezdtem laktózmentes tejjel itatni. Nagyon szereti, és jó hízlaló. Ki is gömbölyödött. :) Csak az a baj hogy a nagymacska is elhízott közben tőle. :(

Eddig volt egy normál súlyú nagymacskám, és egy giliszta kiscicám, most van egy normál súlyú kiscicám, és egy kövér nagymacskám....

2009. okt. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak, tök aranyos ahogy írtál, és honnan lehet vanni ilyen tejet? nem megy majd tőle a hasa?

a többi választ is köszönöm. persze ha valakinek van még ötlete várom.

2009. okt. 10. 12:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Szinte bármelyik élelmiszerboltban. Mizoból van,sárga dobozos UHT. 5x akkora mint a Whi*kas macskatej és még olcsóbb is.Ráadásul ha nem fogy el te is ihatod. Nem fognak hasmenést kapni tőle,de szerintem annyira nem hizlal
2009. okt. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

11:29-es vagyok.

Szinte mindenhol lehet kapni. A laktózérzékeny (tejérzékeny) emberek szokták inni. Azért megy a cicák hasa a tejtől mert nem bírják megemészteni a laktózt (tejcukrot). Ebből ki van vonva, és glükózzal (ebben nem vagyok bitos, lehet hogy mással) van helyetteítve. Így egy kicsit édeskésebb ize van mint a sima tejnek, a cicák még jobban is szeretik. Nekem nem izlik, de a reggeli kávémba megfeel. Úgyhogy közös tejünk van a cicákkal. :)

Talán nagyon pici boltokban nem, de majdnem mindenhol lehet kapni.

2009. okt. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!