Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lesz baja az állatnak, ha...

Lesz baja az állatnak, ha bennehagyom a kullancsot?

Figyelt kérdés
Macskában bennmarad a kullancs kiszedni nem tudom, mert túl kicsi még, de ha nagyra nő sincs hozzá megfelelő eszközöm, se körmöm. A vadon élő macskákban is benn marad a kullancs és ha jól tudom ők sem pusztulnak el tőle, vagy tévedek?

2013. jún. 12. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
hát ehhez speciális eszköz kéne, hogy kiszedd, és ha utána fájlalja azt a helyet, és esetleg be is pirosodik ott neki, akkor dokihoz kell vinni feltétlenül. Körömmel szerintem ne nagyon próbálkozz. Inkább kérj meg valakit, aki ért hozzá. De a mi cicánkba is volt kullancs, nem tudtuk kiszedni, utána a cica magától kikaparta, és szerencsére semmi baja se lett. De azért nem ártana kiszedni.
2013. jún. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Monolly válasza:

A kullancsokat emberből az orvosok is ma már nem csipesszel veszik ki, hanem a gyufának a mérgével bekenik a kullancs körüli felületet, és a kullancs a gyufaméreg bűze miatt elhagyja magától a testet...

Próbáld ki a macskán, de vigyázz h a macska ne nyalja le magáról.

És figyelj arra, hogy nem-e lyme-kóros kullancs csípte-e meg...

2013. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Minden kullancsot Lyme-kórosnak tekinthetünk, olyan szintű a fertőzés.

Szemöldökcsipeszed sincs? A fejénél kell mefogni és határozottan meghúzni. A testét ne nyomb össze, mert minden emésztett vért visszapréselsz a cicába!

2013. jún. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen ki kell szedni, mert rengeteg kórokozót terjeszt egy kullancs. Miközben vért szív, bejuttatja a nyálát a cica vérébe, ami nagyon sokféle vírust, baktériumot, egysejtűt tartalmazhat. Elkaphatja pl. a babesiosist vagy a Lyme-kórt, és sok más betegséget. A legjobb az lenne, ha elvinnéd állatorvoshoz, mert ő szakszerűen ki tudja szedni. Annál kisebb az esélye, hogy beteg lesz, minél hamarabb ki van szedve. Ha nem tudod tökéletesen eltávolítani, akkor inkább törjön bele a szájszerve, ekkor ugyanis már nem tud több nyálat bejuttatni. Valószínűleg ez be fog gyulladni, de már nem tud több kórokozó bekerülni a cica vérébe. Természetesen ebben az esetben is meg kell mutatni állatorvosnak.

Emellett azt tanácsolom, hogy vegyél a cicának valamilyen rácsepegtető oldatot, ezek ugyanis nemcsak a bolhákat, tetveket, hanem a kullancsokat is elpusztítják/ távol tartják, ilyen pl. a Fypryst.

2013. jún. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen szedd ki belőle, a macskának se jó, hogy szívják a vérét. Én a szemöldökcsipesszel megfogom a kullancsot és úgy szedem ki. Nem nehéz.

És eddig mindig begyógyult szépen a kutyám és macskám bőre.

2013. jún. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!