Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megszeretik egymást valaha?...

Megszeretik egymást valaha? Szobacicák.

Figyelt kérdés

Van egy fekete kandúrunk, Salem. Őt mi neveltük fel, mert az anyja eltűnt. Kb 12 fetes, 4 hetes kora óta velünk él.

Most kaptunk egy kicsit, olyan 7-8 hetes lehet, Cirmi, aki nagyon vadóc, teljesen "macskaszocializált".

Szegény Salem tiszta idegbajos, szerintem az anyján kívül nem látott még macskát. Nagyon kedves a kicsivel, hívja enni, hívja játszani, de a kicsi nem hajlandó elfogadni a közeledését, lekuporodik és morog, és mint látom, Salem nagyon nem érti, hogy ez a "hagyj békén" formáció. Hívja, "kurrog" neki (eddig ilyen hangot csak anyamacskától hallottam) kétségbeesetten barátkozni próbál, de a kicsi nem fogadja a közeledését.

Sok cica megfordult már a kezeim közt, régebben azzal foglalatoskodtam, hogy szobacicává "törtem" a macskákat.

De két ennyire különbözően szocializált cicával még nem volt dolgom. Általában egy-két óra alatt lerendezték a territoriális vitákat, ez a kettő meg egész éjjel ordított: Salem közeledett, Cirmi meg visított. Elhihetitek "nagyon kipihent vagyok"

Hajlandóak játszani, de Cirmi csak külön, teljesen belefeledkezik, nem érdekli hogy ott a másik, viszont ha az is beszállna lekuporodik és balhézik.

A kicsinek több testvére van, de nem sikerült befogni őket. Majd ma még próbálkozom.

Elnézve Cirmit, ő az alom alja, a tesói (még kettő) sokkal nagyobbat, tehát Cirminek eddig meg kellett küzdenie az életért.

Nem tudom mit csináljak. Cirmit kifejezetten azért fogadtam be, mert Salem nagyon "töketlen", kinti-benti cica lesz, de be van tojva egyedül. Mikor először kimentünk vele, kishíjján becsinált a nagyobb állatoktól és befutott a házba.


2013. jún. 13. 05:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Cirmi fogadjunk, hogy nőstény, Salem meg hím. Sajnos azok a macskák, akik sokáig az anyjuk és a testvéreik mellett maradnak, elég antiszociálisak az ember és az idegen állatok felé. Egy jóidőre (pl. egy fél napra) hagyd egyedül Cirmit, had érezze magát elhagyatva (zárd be valahová). Kegyetlenségnek hangzik, viszont nem bántod fizikailag, szóval nemaz. Cserébe igazán örülni fog a társaságnak, amikor egy idő után berakod mellé Salemet, illetve egy kis kaját (Salemet etesd meg előtte, hogy ne veszekedjenek a kaja miatt). Ha bentvan Salem+Cirmi, hagyd őket együtt mondjuk egy órára és hallgatózz néha, hogy mi történik. Nem biztos a recept, de egy próbát megér.
2013. jún. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Fordítva. Salem nőstény, bár jelen korukban (kölykök) nem számít.

Próbáltam a külön szobát, de nem jött be. Életemben először kell két etetőtálat használni, mert szerencsétlen Salem (aki kétszer akkora mint a kicsi) nem tud enni a kicsitől.

Cirmi velem kedves(ebb) feljön az ölembe, úgy veszem észre, hogy anyának tekint, de nagyon durva cica, karmol és harap "csak úgy". Ha Cirmivel vagyok és odajön Salem, akkor én járok pórul: a combom és a kezem csupa seb.

Próbáltam azt is, hogy visszatettem a kicsit pár órára Salem cicimacijával a hordozóba, hogy szokja Salem szagát, de nem. Miután a maci nem reagált Cirmi nekirontott és kiszedte a szemeit. Pedig feltöltöttem neki májkrémes tápszerrel, amit üvegből megivott, de a cicimaciból nem kellett neki.

2013. jún. 13. 06:33
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja a cicimaci: egy plüss, amit arra használok, hogy szopós cicákat etessek. Olyan maci, aminek tépőzáras zseb van a hasán. Ebbe teszem az orrszívót, feltöltve humana HA tápszerrel és rizstejjel. Mikor nagyobbak, főtt-turmixolt csirkemájat keverek hozzá.
2013. jún. 13. 06:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem egyszer vagy kétszer harapott meg egészen kis kölyökcica. Kapott egy sallert, amitől nyomott egy bukfencet. Láthatólag nem élvezte, viszont azonnal megtanulta, hogy nem harapjuk erőből a gazdi kezét. A körmét meg vágni kell a macskáknak, ha nem akar az ember egyszerre egy jópár oltást kapni belső combba.
2013. jún. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
...márminthogy egyszer vagy kétszer harapott meg TELJES ERŐBŐL kiscica...
2013. jún. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!