Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Falusi macska, miért csinálja...

Falusi macska, miért csinálja ezt? Nem rágta meg?

Figyelt kérdés

A szomszéd telek elhanyagolt és valószínűleg jó vadászterület macskáknak, szokott is arra járni néhány. Egyiküknek szimpatikusak lehettünk, mert oda szokott jönni a házunkhoz. Amikor elkap egy egeret, többször odahozza hozzánk. Azt hittük, hogy megmutatja, eldicsekszik a zsákmányával vagy ilyesmi. Közben furcsán nyávogott, már akkor, amikor még lógott a szájából az egér.

Ügyes egerésző cica lehet, mert mostanában naponta láttam, hogy elfogott néhány rágcsálót.

Ma reggel 2 hányás fogadott a teraszon. Mindkettő egy-egy halott egér volt - a macska szinte egészben nyelte le azokat, nem rágta meg! Nem csoda, hogy kihányta.

Szerintetek miért nem rágta meg a zsákmányt? Lehet, hogy már korábban is azért nyávogott furcsán, amikor elkapta az egereket, mert tudta, hogy úgysem tudja majd megrágni? Vagy nem nagyon szokták megrágni a ragadozók az áldozatukat?

Lehet, hogy nincsenek már meg a fogai a macskának? Honnan tudom megállapítani, hogy kb. hány éves lehet a cica?

Köszönöm!



2013. jún. 13. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni jók e a fogai.Törött foga akkor is lehet ha fiatal.Lehet hogy azért nem tudja megrágni mert fáj a foga.
2013. jún. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A macska rokonszenvből visz az embernek a zsákmányából.Ha jó a foga akkor megrágja a zsákmányát, az is lehet hogy a félig megrágott egeret is ajándékba hozta.
2013. jún. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez egy cicától nagy megtiszteltetés ám, hogy odahordja a zsákmányt :) Nem dicsekszik, úgy döntött gondoskodik rólatok. :)

Igazából nem tudom, az én cicáim sport vadászok voltak inkább és madarakra mentek. Nagymamámé galambból csak a szárnyát hagyta meg, azt nem tudom a többit hogy ette, de úgy rémlik hallottam csontot ropogtatni, úgyhogy szerintem megrágta. Igazából korra abból tudsz következtetni, hogy mekkora, ha azt kérdezed hány éves gondolom legalább 1 lehet, mert egy fiatalabb macska felismerhető, hogy nem felnőtt. Én csak attól tartok, hogy elkapnak a cicák valami mérgezett egeret... :/ Persze, ha a környéken csak ők az egérírtók, akkor nincs baj. :)

Szelíd egyébként?

2013. jún. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Meg fogom nézni, hogy milyen állapotban vannak a macsek fogai. Nagyon kíváncsi vagyok erre.

Igazán kedves a cicától, hogy úgy döntött, hogy gondoskodni fog rólunk! :-) Megható.

Nagyon édes, kedves, bájos, szimpatikus egyébként a cica, szelíd. Nem tudom, hogy teljesen embermentes környezetben nőtt-e fel, nem tudom, hogy van-e gazdája.

Nagyon nem örülnék én sem, ha a környékbeli cicusok mérgezett egereket kapnának el/ennének meg, de sajnos ennek fennáll a veszélye!

2013. jún. 18. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!