Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Unatkozik a cicam?

Unatkozik a cicam?

Figyelt kérdés
Emeletes hazban lakunk, es a cicam mindig ul az ablakban vagyaokzik kifele... Vettem neki hamot keptelenseg ra szoktatni a setalasra. Hosszu idon keresztul probalkoztam vele, de nem kinzom tovabb mert latom hogy csak szenved. Lenn az utcan nagyon fel. Probalkoztunk csendes helyeken is, de ott se megy. Nagyon szivesen el engednem csavarogni ha kertes hazban laknank. Nagyon orul amikor jatszom vele, de sokszor latom rajta hogy nagyon unatkozik, egesz nap csak fekszik. Nagyon sajnalom ot. Mit tegyek hogy jobb legyen neki? Hogy adjak neki egy kis szabadsagot, olyat amit o is szeretne?
2013. jún. 14. 01:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok biztos benne, hogy valóban unatkozik. Nekünk kertes házunk van, a cicák kizárólag kintiek. Én is egész nap csak ezt látom, hogy ülnek valahol és bámulnak, vagy fekszenek, mintha nem érdekelné őket semmit. Szinte mindenük megvan, néha mégis olyan életunt képet tudnak vágni, hogy felmegy a vérnyomásom. :D Rettenet kényesek tudnak lenni néha. Nekem mondjuk többen vannak, de vagy az van, hogy minden lépcsőfokon vagy polcon alszik egy macska, vagy pedig egymás hátán. Néha szoktak csak játszani de leginkább szürkületkor, esténként.

Szóval szerintem csak nézelődik, érdekli mi folyik kint. Ha annyira ki akarna szabadulni, akkor idővel bátrabb lenne a séták alkalmával is. Az enyémekről csak azért írtam, mert szerintem ha van rá lehetőséged az is egy megoldás lehet, ha viszel neki egy társat (ha ivartalanítva vannak könnyebb).


Vagy próbáld úgy szoktatni a pórázra, hogy a hámot otthon is viseli, abban eszik, abban játszik stb., hogy megszokja. Persze éjszakára azért vedd le róla, mégse legyen rajta folyton, mert az viszont nem tesz jót a szőrének és a bőrének, esetleg még a keringésének sem.

De amúgy szerintem nem annyira súlyos a helyzet, mint ahogy gondolod, a macskák picivel másabbak mint mi emberek, míg te totál depressziós lennél egy ilyen helyzetben ők lehetnek tökéletesen harmonikus lelkiállapotban is. Nekik minden kis apróság érdekes, pl. a függöny egy darab fényes csokipapír stb. Tehát ha ezeket a piciket hozzávesszük, őket is éri kellő mennyiségű inger.

2013. jún. 14. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az enyém is szokott az ablakban ülni, de akkor bogarakat vagy madarakat les.

Amikor unatkozik, nyivákol és igyekszik felhívni magára a figyelmemet.

2013. jún. 14. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!