Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nem szeret a szabadban...

A cicám nem szeret a szabadban. Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Van egy fajtiszta szobacicám. Kertes házban lakunk és amióta elég idős hozzá, elkezdtem kivinni az udvarra is. Azt gondoltam örülni fog egy kis friss levegőnek és térnek, hogy tudjon szaladgálni. Ehhez képest amikor kivittem az udvarra nem volt hajlandó a fűre lépni, egyfolytában a járdán mászkált, a farkát idegesen csapkodta és nyávogott. Látszott rajta, hogy nem tetszik neki. Amint bevittem a szobába lenyugodott és elaludt. Ez miért lehet?

2013. jún. 14. 11:08
 1/7 anonim válasza:
Szokatlan neki. Az én cicám is így volt, amint kitettem a küszöbön már rohant is vissza a házba:) Néha hagyd kint egyedül. Egy idő után hozzászokik és elkezdi felfedezni az udvart :)
2013. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vicuska87 ***** válasza:
62%

Háát én a fajtatiszta cicát biztos nem hagynám kint egyedül!


Ha ő eddig szobában nevelkedett, akkor őt már nem igazán tudod kirakni!

2013. jún. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Ezért jobbak a házimacskák, kevésbé finnyásak!


"Háát én a fajtatiszta cicát biztos nem hagynám kint egyedül!"

Miért, mivel ér többet mint egy nem fajtiszta?

2013. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Maxitabi ***** válasza:

Teljesen lényegtelen, hogy fajtAtiszta, vagy sem.. Itt arról van szó, hogy fél, mert ismeretlen a kinti világ neki.

De ne félj, szép lassan hozzászokik és akkor majd győzöl utána rohanni, vagy a fákra mászni..

Jól teszed, hogy kiviszed, de valami jutifalival próbáld meg pozitívvá tenni számára az élményt! Az én egyik (házi)cicám nagyon idegbajos és ijedős, ő is kimegy már szívesen, de minden zajra beszalad a lakásba (szerencsére)- tudja, hogy ott védett. A másik, a fajtatiszta cica meg nem is akar bejönni-ő jól volt szocializálva a tenyészőnél, nem félős, őrá inkább vigyázni kell, le ne lépjen, mert annyira kiváncsi.Tehát csak felügyelet mellett vannak kint, és ajtó mindig annyira nyitva van, hogy be tudjanak futni.

2013. jún. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én szobacicám is kiment a tavasszal, hiszen van kinti, benti is, ő is menjen legelni.

Elősször szúrta a talpát a fű. Lapított.

Most ő az első reggel, aki áll az ajtóban, és néz rám a nagy szemeivel, mikor mehet ki. Kicsit mulya a szentem, meg többet is kell fésülni, (perzsa) de egészségesebb. Tényleg legeli a füvet.

Megszokja, nem is tudod bent tartani.

2013. jún. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Új, szokatlan neki a helyzet ha sosem volt még kint. Szerintem ne te vidd ki mert az erőszakosnak tűnhet a számára, hanem hagyd nyitva az ajtót és engedd hogy a maga tempójában menjen ki, fedezze fel a világot maga körül. Ne félj, nem fog eltévedni, a macska mindig visszatalál. A házat már ismeri, azt tekinti "bázisnak", oda fog majd mindig visszamenni ha megunta a felfedezést vagy megijed valamitől.
2013. jún. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! :D
2013. jún. 20. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!