Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lett a nagy cicámnak?

Mi baja lett a nagy cicámnak?

Figyelt kérdés

van 2 cicám egy egyéves fi és egy féléves lány. Nagyon jól összebarátkoztak, mikor a kicsi idekerült (ez decemberbe 2-án volt) Nagyon szerették egymást, de valamiért a nagy cica most fúj a kicsire, odamegy és veri... mi baja van?

Én arra gondoltam, hogy tegnap pont megfürdettem a kicsit és kezeltem is Neostomosan-nal, talán más a macska szaga és nem ismeri meg? vagy mi van?

Segítsetek4 Mikor múlhat el?

Meg akarom a nagyot is fürdetni ezzel a szerrel talán akkor nem lesz baj...

Szerintetek?



2013. jún. 14. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt, tuti hogy megismeri a kicsit, szóval nem ez a probléma. Másrészt minek fürdeted rendszeresen a macskát? A macska kb a leghigiénikusabb állat a földön!

Nálunk is volt ilyen hogy a nagyobb bántotta néha a kisebbet.. Valószínűleg valami féltékenység áll a háttérben. Próbáld meg őket egymástól távol etetni meg többet foglalkozni velük.. Egyébként meg passz.

2013. jún. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem szoktam rendszeresen fürdetni, én nem is mondtam ilyet...

Azért fürdettem meg mert volt benne néhány bolha, és a cica allergiás a bolha nyálára és ráadásul ekcémás a bőre. Szóval még mielőtt véresre vakarta volna magát (már volt egy pici seb a fején) megfürdettem bolhairtó samponnal és bolhairtó szert permeteztem rá.

Mindkettővel rendszeresen foglalkozok, nem jobban és nem kevésbé mint korábban, és nem a kaja okoz problémát, hanem csak úgy, minden ok nélkül is nekimegy, nem bántja nagyon, de fúj rá, meg a mancsával "üti". Mindig külön esznek egymástól másfél méterre van a kajás táljuk.

2013. jún. 14. 15:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kicsi most érte el azt a kort, hogy a nagy már felnőttként tekint rá és nem látja annyira szívesen a saját területén. Viszont még pár hónap és ivarérett lesz a kicsi, akkor viszont majd szívesen fogja látni újra és állandóan meg akarja majd hágni. Hacsak nem ivartalanítod őt/őket.
2013. jún. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A fiú ivartalanítva van, a kicsi meg már 4 hónapos kora óta tüzel (már 2x tüzelt) és azért a fiú rámászott ritkán amikor már a lány nagyon erőszakoskodott. Szóval nem tudom.

De azért köszönöm :)

Egyéb ötlet?

2013. jún. 16. 21:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor elképzelhető, hogy csak nem szerette a gyógyszer szagát vagy egyszerűen csak nem tolerálja már mindig olyan jól a kicsi viselkedését. Eleinte, amíg kicsi volt, addig elnézte neki, de most már nem mindig olyan elnéző.
2013. jún. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt már elképzelhetőbbnek tartom, mert a kicsi játékos a nagy meg olyan jámborabb típus akit ugyan rá tud venni a játékra (magától nem nagyon játszik - csak nagyon ritkán), de valóban lehet, hogy most egy kicsit tele lett a bili. És mit tehetnék ez ügyben? Erre van valakinek ötlete?
2013. jún. 16. 23:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Sok mindent szerintem nem tudsz tenni. Nem tudom, hogy kinti, benti cicák-e, de ha van elég helyük arra, hogy elkerüljék egymást, a nagy vissza tud húzódni, amikor akar, akkor valószínűleg nagyobb gondok nem lesznek. Idővel a kicsi sem lesz majd annyira játékos. Ilyen idős korban még az enyém is rengeteget játszott, megőrült a focizásért, aztán meg már nem is igen játszott.


Viszont azt írtad, hogy "a nagy cica most fúj a kicsire, odamegy és veri". Tehát nem a kicsi akar vele játszani és ezt rendezi le a nagy? Hanem direkt odamegy minden látható ok nélkül a kicsihez és elveri, elüldözi? Mert akkor ez azt jelzi, hogy nem csak egyszerűen bosszantja, hanem nem látja szívesen maga körül, a területén. Mekkora területen élnek együtt?

2013. jún. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Inkább úgy mondanám ha egy fél méternél közelebb van hozzá akkor kezdi a balhét, csak úgy nem megye oda hozzá, hogy bántsa, de ha ott van a közelében akkor "nekiesik", de nem bántja úgy hogy fájjon neki inkább tényleg csak elüldözi, de közben meg vannak olyan percek rák, amikor meg játszik vele, szóval hangulattól függ vagy nem tudom...
2013. júl. 14. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!