Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap kora délután szült a...

Tegnap kora délután szült a cicám, azóta nem volt kint kakilni, pisilni. Miért? Tegyek bentre neki almot? Inni sem nagyon iszik, de enni eszik.

Figyelt kérdés

Kiskorában alomba végezte a dolgát, de teljesen átszokott a kinti pisilésre, kakilásra. Tegnap fialt..kora délután. Ez volt neki az első szülése, és 6 kiscicát hozott világra. A kiscicák egészégesnek látszanak.

Viszont az anya cica a szülés óta tuti nem végezte el a dolgát. Lehet valami baja van? Azt látom rajta, hogy nagyon melege van.. Nyitott szájjal liheg, de vizet nem nagyon iszik. A tejtől pedig hasmenése van. Most adtam neki egy picike tejet, mert féltem, h kiszárad, de egyből megitta. Azon gondolkoztam, veszek cicáknak való tejport állatpatikában, hátha azt inná. Szerintetek? Kicsit meg vagyok ijedve..


Köszönöm mindenkinek a segítséget!!



2013. jún. 20. 11:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és jó sok leve volt a konzerves kajának, amit evett, azt le is nyalogatta egyből a husiról.
2013. jún. 20. 11:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell rögtön megijedni, normális, hogy az anyacica nem hagyja magukra a kicsiket. Majd mikor nagyobbak lesznek, egyre több időt tölt majd távol tőlük. Szerintem tegyél be neki egy almot, és a kicsik közelében etesd, mert valószínűleg nem akarja otthagyni őket. Tejet ne adj neki, mert az nem egyenértékű folyadékpótlás a vízzel, sőt ha hasmenése van, még jobban kiszárad. Tegyél ki elé friss vizet. A nedves eledel is jó megoldás, mert abban sok a víz. Lehetőleg junior eledelt adj neki, mert az magasabb energiatartalmú, mint egy normál táp. A szoptatás nagyon sok energiát elvesz, ezt ezzel tudod leginkább kompenzálni. 6 kiscica szoptatása (pláne az első fialásnál) nagyon megviseli a szervezetét. Esetleg megpróbálhatjátok őket vagy néhányukat tejpótlóval etetni, hogy könnyítsetek rajta.
2013. jún. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

:) koszia választ! Kb 1 órája kiment kakilni.. Szóval nincs gond. Az az igazság, h utál alomba kakilni..de ez a probléma megoldódott. Egyébként kijön a cicáktól..itt van velem..néha benéz a cicákhoz.. Amikor cincognak a picik..akkor pedig egyből berohan hozzájuk.

Vettem cicáknak való tejport, amit vízzel kell keverni. Azt ajánlották, h adjam azanyacicának, és ha látom, h a kicsik közül vmelyik nem fejlődik úgy, akkor neki is adjam.

2013. jún. 20. 15:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindig nézegesd, hogy egységesen fejlődnek-e, de az is lehet hogy nem is lesz szükség rásegítésre. A mama kapjon bőven enni, szüksége lesz az energiára. Nagyon sok boldogságot hozzájuk! :))
2013. jún. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 borcsi02 ***** válasza:

Igen, azok a cicák, akik már kintre szoktak, nagyon nem szeretnek alomba vécézni (még ha ilyen extra speciális helyzet is adódik), de ezek szerint nem okozott neki gondot, hogy kikéredzkedjen:)

Néha mi, emberek túlaggódjuk a dolgokat:) Amúgy a nedves macskatáp tényleg jó olyan szempontból, hogy a folyadékpótlásra valamilyen szinten megfelel, nálunk az egyik cica még ebben a nagy melegben sem iszik vizet, mert ő a konzervet szereti, míg a többieknek, akik a száraztápot eszegetik, egész nap lefetyelgetik a vizet.

Jajj, milyen édesek lehetnek a picurkák:),ahogy írtad, hogy "cincognak":) Biztosan jó kezekben vannak nálatok!:)

2013. jún. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!