Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám mostanában iszonyat...

A macskám mostanában iszonyat gyorsan veszi a levegőt, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
A melkasa és a hasa is mozog,de 1 másodpercnél is gyorsabban veszi a levegőt...beteg lenne?életvidáűm,játékos,eszik is,bár a tasakos kaját már nem eszi.

2013. jún. 20. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

uristen....

Melege van annak a "szerencsétlennek". :D

2013. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de ha ráirányítom a ventillátort akkor is csinálja,pedig az jó hideget fúj.
2013. jún. 20. 11:57
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne irányítsd rá a ventillaátort, mert be fog gyulladni a szeme..

Elhiszem:) h jót szerretnél neki, de lássuk be, még az emberek közül is sokan érzékenyek a ventillátorra.

Inkább adj neki mindig friss vizet, és hagyd, h behúzódjon egy a lakásban lévő hűvösebb részre. :)

2013. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Amado atya ***** válasza:
100%

Melege van. Az enyémek szabályosan lihegnek...

Életkedvük nulla, egész nap csak heverésznek a szekrény alatt, vagy az étkező legeldugottabb sarkában.

Le van terítve az előtérben egy hidegvizes rongy, sokszor azon hemperegnek, és ettől ideig-óráig jobb a közérzetük.

2013. jún. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A macskák átlagos légzésszáma 20-30/perc, de ez nyugodt körülményekre és a cica számára optimális hőmérsékleti tartományra vonatkozik. Valószínűleg a nagy meleg miatt veszi ilyen szaporán a levegőt, ha közben liheg is, így próbálja hűteni magát. Azért a ventilátort ne állítsd rá közvetlenül, nehogy megfázzon, vagy tüdőgyulladást kapjon. Figyelj oda rá, hogy mindig legyen előtte friss víz (de ne legyen nagyon hideg), ha pedig van a lakásban egy hűvösebb sarok, biztosan megtalálja, és elvonul oda pihenni. Amióta ez a nagy meleg van, az én cicám is folyton bebújik az ágy alá hűsölni :).
2013. jún. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Olvass el a macskákról mindent, és nem fogsz aggódni, ha valami olyat észlelsz, ami szerinted nem normális... de a kutyák is gyorsabban vesznek levegőt most, mert meleg van. Nyár van, mit vársz? Ott a szőrük is, dupla szívás nekik...
2013. jún. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 acelsziv ***** válasza:
paskold be vízzel a bundáját
2013. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Scannapieco válasza:
Lehet a meleg miatt is, de a mi egyik cicánk pl. szívbeteg volt és ezért vette szaporán a levegőt.:/ De a diagnózisokat nem az interneten olvasgatás alapján kéne felállítani. El kell vinni orvoshoz.
2013. jún. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 -Evetke- ***** válasza:
Ha aggódsz - irány az orvos. Mindig! Ha alaptalan az aggódás, megkönnyebbülsz, ha nem alaptalan, a doki segít, ha nem viszed, és mégis valami történik vele, Neked lesz lelkifurka.
2013. jún. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 borcsi02 ***** válasza:

Ha állandóan így lélegzik, akkor az nyilván nem jó jel, mert nagy valószínűséggel a melegtől lehet, és olyan környezetet kéne teremteni, ami enyhülést adhatna neki.

Nem tiszta, hogy benti vagy kijárós macska.

Mert nálunk is ugyanez van, azzal a különbséggel, hogy amikor kint megelégelték a forróságot, akkor szoktak berohanni, kifeküdni a hideg kőre, és ezeket a tüneteket produkálni, de ez kb 5 percen belül elmúlik, amikor láthatóan lehűtötték magukat.

Szerintem nagyon(!) jó ötlet a vizes rongy, törülköző leterítése, ahogy előttem írták, mert a cicák amúgy is előszeretettel hűtik magukat felmosás közben a padlón (legalábbis nálunk), bár a vizet más formában annyira nem szeretik.

Szerintem próbálkozz meg a fentebb ajánlott módszerekkel, és ha mégsem javul a helyzet, akkor jöhet a doki, bár szerintem ebben a helyzetben a meleg okozza a gondot.

2013. jún. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!