Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudjam, hogy kandúr-e...

Honnan tudjam, hogy kandúr-e vagy nőstény?

Figyelt kérdés
Másfél hónapos kiscica, nagyon szép az arca, egyszer ülve, máskor állva pisil, egyszerűen nem tudom megállapítani, hogy heréi vannak-e, vagy vágás (punci). A néni, aki adta, szerinte kandúr. De anya szerint nőstény. Valami megállapítási módszer?

2013. jún. 20. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Lány:

[link]


Fiú:

[link]

2013. jún. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A nőstény cicáknál közvetlenül a végbélnyílás alatt található a hüvely nyílása. Kandúroknál a végbélnyílás alatt van a herezacskó, ez alatt-előtt pedig a pénisz, tehát a kandúr húgycsőnyílása távolabb helyezkedik el a végbélnyílástól. Kiscicáknál azonban valóban nem könnyű elkülöníteni. Egyébként milyen színű a cica? Mert ha esetleg vörös-fekete (teknőc) vagy vörös-fekete-fehér (trikolor vagy teknőctarka), akkor szinte biztosan nőstény.
2013. jún. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 borcsi02 ***** válasza:

Nálunk 6 hetesen már meg tudta állapítani az orvos, hogy fiú-e vagy lány, kitapogatással, de inkább csak ránézéssel. Mert első nézésre még ilyenkor elég nehéz, bár állítólag 6 hetes kor előtt van egy időszak, amikor látványosan megállapítható, hát nem tudom..:)

Nekünk is úgy adták oda a cicát 6 hetesen, hogy biztosan fiú, mert olyan volt kiállásra, testalkatra, aztán kiderült, hogy csak testesebb, dagibb az átlagnál, de kislány.

Egyébként ezt sztm te is meg tudod állapítani, csak vizsgáld meg alaposan, mert ilyen korban már látszódnia kell odalent valami pici kis herének, ha fiú. Ha mégsem látsz ilyesmit, akkor gratulálok: kislány:)

2013. jún. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát ne gratulálj (ezt nem mogorván mondom:D), kandúrt akartam, mindig is fiú macskám volt, nagyon furi nekem, ha lány, már csak belegondolni is :( Meg akkor őt tutira ivartalanítani fogjuk, és attól nagyon félek, jaj... Hiába nézem, nem tudom megállapítani. De várok szerintem egy-két hetet, talán addigra már...

Köszi nagyon a segítséget, főleg a képeket. :)))

2013. jún. 20. 17:09
 5/6 borcsi02 ***** válasza:

Mi is kandúrt akartunk:), és egy nagyon picit nekünk is csalódás volt, amikor megállapították, hogy lány (mert előtte veszítettük el az imádott fiú cicánkat), de így alakult...és igazából annyira nem számított, ha belegondolok, mert amikor megláttam az almot, a kis incifinci babacicákat, egyből rajta akadt meg a szemem, őt akartam, olyan formás és igazi dagi puma jellegű kis cica volt.:)

Imádom azóta is:)

Az ivartalanítást illetően meg mindegy, hogy fiú vagy lány, mert mindkét esetben szükséges és jó, ha megtörténik. Az ő érdekükben. Szerintem, ha ennyire nem látsz jeleket arra, hogy fiú ,akkor esélyes, hogy kislány, mi is jó ideig csak hittük, hogy fiú, jelek nem utaltak rá:)

De így is jó lesz minden, ha még nem volt lány cicád, most megtapasztalhatod,mennyire különlegesek ők is, jó értelemben véve nagy különbség van fiú és lány cica között, sokkal életrevalóbbak, talpraesettebbek sokszor, mint a fiúk, és sokkal bújósabbak is, jó esetben.:)

Lány létemre én pl sokkal közelebbi kapcsolatot tudtam kialakítani a lány ciccemmel, mint a fiúval, akit ugyanúgy szerettem.

A legjobbakat, és sok szép közös élményt, évet kívánok nektek, akármilyen nemű is a kis jövevény:)

2013. jún. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó :) Én is így voltam amúgy, hogy meghalt a fiúmacskám. Köszi :)
2013. jún. 20. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!