Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tapasztalt gazdik, vagy aki...

Tapasztalt gazdik, vagy aki ismeri a bogarat: Különös bogár van a kiscicámban amitől nagyon viszket. Mit tegyek? Állatorvos?

Figyelt kérdés
10 hetes kiscicámban apró 1-2 mm-es barna, hosszúkás, nagyon gyorsan rohanó bogárkák vannak. Ránk eddig nem másztak, nem is úgy néz ki mint egy bolha. Nap mint nap felmászik a tujára, és a családból sokak szerint onnan ment rá. A nyaka és a füle körül szoktak általában lenni de ha megfújom a szőrét szétmennek mindenhová a macskán. Nagyon idegesítheti mert vakarózik tőle. Megfürdettük eddig sima vízzel mert macskasamponunk még nincs, de szerintetek az megoldás rá?Van valami szer amivel ki lehet írtani és a cicára nem ártalmas?? Vagy menjek el vele az állatorvoshoz? Korábban még nem volt macskám, egy fél éve van nálunk egy felnőtt macska annak a kölyke ez a kiscica. A felnőtt macskában semmi nincs! Mégis mit csináljak vele? Segítsetek nagyon fontos!!!!

2013. jún. 22. 09:27
1 2
 1/13 anonim válasza:

Lehet tetves..

Szerintem vidd állatorvoshoz de találsz a boltokban állatoknak való sampont ami kiírtja a tetveket.

2013. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez bolha.Mindenképpen orvostól kérj a cicára cseppeket olyat ami a petéket is megöli.A heylét mossátok 90 fokon és ha benti a cica akkor ott se árt egy kis takarítás.Egyúttal a másik cicát is kezeljétek bolha ellen.

A fürdetés hiábavaló,legeredményesebben a cseppekkel lehet kiírtani őket.

2013. jún. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ahogy a kérdésben is leírtam nem bolha. Már sokat kivettünk a cicából és teljesen más kinézete van mint a bolhának. Nem ugrig egyáltalán, hanem rohan. Már mindenkit összeevett volna ha bolha lenne, hisz volt má bajunk a bolhákkal. Ez valami más azért is kérdeztem mert tehetlen vagyok. Megpróbálom majd lefényképezni hátha sikerül megtudni mi az.
2013. jún. 22. 10:12
 4/13 A kérdező kommentje:
* ugrik, tehetetlen. Bocsi
2013. jún. 22. 10:13
 5/13 anonim válasza:
Ez bolha, hidd el, ugyanez a problémám a 3 hónapos kiscicámmal. Rohanó kis barna, hosszúkás bogarak. Most bolhanyakörvvel próbálkozom, mert a fürdetés másodszorra is teljesen eredménytelen speciális macskasamponnal. Ha nem válik be, veszek neki cseppet. Azt hallottam, bizonyos sprayk is eredményesek.
2013. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Beszéltünk ma egy rokonnal akiknek van macskájuk és szerintük atka. Hétfőn visszük az anyamacskát az állatorvoshoz, mert már szerintünk meg kellett volna ellenie így akkor elviszem a kicsit is hátha ő biztosan tudja.:)
2013. jún. 22. 21:19
 7/13 anonim ***** válasza:
bolha vagy atka egyre megy. Majd írd le mi volt az állatorvosnál
2013. jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
3. vagyok, a nagyobb barnák bolhák, egészen biztos, a kis feketék atkák, de valóban, ahogy az utolsó írta, együtt szokott járni a kettő gyakran. Remélem, megoldódik a probléma.
2013. jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szóval, ma megfürdettük mind a kettőt és teli voltak szerencsétlenek bolhával. Megvettem a legerősebb macskasampont hozzá még bolhairtó nyakörvet is. A sampon amit vettem csodálatos volt. Nemcsak hogy jó az illata hanem elsőre megölte a bolhákat. Elismertük hogy ez a saját hibánkból történ mert a picike annyira izgága hogy nem tudtuk jól negnézni. Szerencsére már nincsen semmi gond. :) Macskák megfürdetve és minden lepermetezve.

Már állatorvoshoz sem kell mennünk, az anyacica megfialt 9 kölyök volg benne de mind megdögölve :/

Az a szerencsénk hogy ez a bolhaügy időben el lett kapva.

2013. jún. 24. 11:32
 10/13 anonim válasza:
Örülök, hogy megoldódott a bolhaügy. :-) Azt leírod nekünk, hogy milyen fajta sampon volt ennyire hatásos? Én is megvenném az enyémnek.
2013. jún. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!