Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsások, ti mennyit költötök...

Perzsások, ti mennyit költötök egy cicára havonta?

Figyelt kérdés

Kiscicát fogok venni pár héten belül és csak érdekelne hogy havi szinten milyen kiadásra számítsak.

Én így próbáltam számolni, nem tudom mennyire van ez így jól (neten rendelős árak):

Szilikonos alom 3000 ft/ hó

Royal Canin Persian táp 2kg 5000 ft/hó (elvileg elég a 2 kg egy hónapra a leírás alapján, de a valóságban is elég? Esetleg sok is?)

Kell még ezt kiegészíteni húsokkal vagy nedves táppal? Egyéb havi kiadások? Bolhák ellen mit használjak?



2013. jún. 23. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:

royal canin gagyi táp, tele van gabonával ami nem macskának való-én hússal és húsos csonttal, hússal etetem.farhát, szárny, máj, nyesedék.1000 forint körül van a havi kajája

én sima almot használok, sparosat. az 350 körül van.

konzervet nagy ritkán veszek, de nincs benne nagyon hús így hanyagolom

Tehát én oylan havi 1500 forint körül költök rá.

2013. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bolhaírtot én nem teszek rá mer szobacica nem megy ki sehova sem, de a spot on olyan 1500-2000 körül lenne havonta
2013. jún. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hm...

Én nem perzsás vagyok, de szerintem ez a lényegen nem változtat semmit, mivel nem hiszem, hogy különösebben mást ennének a perzsák, mint más cicák. Max. a szőrük miatt lehet nekik adni kell emésztéssegítő pasztát, de ebben sem vagyok biztos.

A szilikonos alom valakinél beválik valakinél nem. Én csomósodó almot használok simát, de 2000 Ft körül ez is van havonta.

Igen a RC. már valamiért kiesett a pikszisből, amiket itt ajánlanak és nincs külön fajtára lebontva és jó minőségű prémium tápok: "Jó száraztápok: orijen, acana, taste of the wild,almo nature, earthborn holistic,applaws, leonardo, grau, feline porta 21, natural & delicious ..." (ezt innen másoltam). Elméletileg lazán elég a 2 kilogramm havonta egy cicának, mert mellé azért mást is kéne adni szerintem, hogy ne legyen egyoldalú a táplálkozása. Viszont lehet a cicád nem fogja szeretni, nálunk az egyik nem igazán kedveli a száraz tápot.

Szóval nem árt kiegészíteni, ahogy írtad is. Húsokkal és jobb minőségű nedves tápokkal. Azt kell nézni a tápokban, hogy magas legyen a hústartalom/fehérje és színező-, tartósító szer, cukor és gabonamentes legyen, lehetőleg minél tisztább, hozzáadott szemét nélküli. A nyers hústól sokan ódzkodnak, de ha belegondolunk egy macska húsevő, ragadozó... ez áll a legközelebb a táplálkozásához. Ha a cicád szereti ezeket, akkor mehet neki száraz, nedves és nyers hús.

Szerintem ezek az állandó havi kiadások alom, kaja.

Bolhák ellen lehet nyakörve, ettől is sokan félnek, nálunk ez van, semmi baja tőle és eddig nem volt bolhás sem a cicc. Vannak pipettás bolha irtók, ha ezeket lebontjuk kb. havonta 1000-2000 Ft.

Orvosi kiadások lehetnek, ha beteg.

Más nagyon nem jut eszembe, mert az elején úgyis megvesz neki mindent a gazdi, amire szüksége lehet.

Nekem havonta egy cica 10-12 eFt. Függ az étvágyától is... Bár ezt már régebben számoltam ki, de gondolom azóta sem nagyon változott.

2013. jún. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vigyázt a nyers hússal, disznóból soha ne adj nei!
2013. jún. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kb 10 rugót.az enyém bolondul a R.C. Persian szárazért.Azon kívül főtt csirkemellfilé,pulykamellfilé,néha nyúlhús.Tejföl,natúr krémsajt.Ritkán máj,azt nemnagyon csipázza.Tuna tonhalzúzalék saját lében.Ezt pl tescoba lehet venni.Alutasakos tápokat nem kap a tenyésztő tanácsára,mert attól csak hízik.Alom legjobb az olcsó.Pl aldis,esetleg lidlös.Szőrtelenítő hengert mindenképp szerezz be,meg rendelj a Szemesboltból pestről fém fésűt.Bórvízes zsepivel napi 1x törölgesd meg a szemét,ha extra turcsi orrú.Tejet ne,friss víz kell neki.Disznót még főve se!!!Ha tudsz venni kimondott Spániel itatót az lenne neki jó,mert ha nagy edényből eszik,iszik,úgy fog kinézni,mint egy disznó... :)

Popója körül,a szörét rövidre kell vágatni,mert különben összekaksizza. :)))

Asszem röviden ennyi.Ja,hordozóból,wcből nagyot vegyél!

2013. jún. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!