Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Agresszív a cicám, mit tegyek?

Agresszív a cicám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves ivartalanított kandúrunk. Rendkívül jól van tartva. Whiskas,kitekat... Na szóval. Két éve nagy nehezen rászedtem a szüleimet. Egy kutyusra. Eddig nem is volt probléma. Most viszont kiderült, hogy a cica fülrühös és véresre kaparja magát. Orvosnál már jártunk. A cica az utóbbi időben nagyon agresszívvé vált. Ma ok nélkül karmolta meg a kutyust, apu pedig, mivel a kutyát imádja, egy jó nagyot ütött a macskára. Ebből nagy lett otthon a konfliktus, mivel én nem azt gondolom, mint apu, hogy a macska gonosz és kész. Szerintem valami mélyebb dolog áll a háttérben, aminek utánna kell járni. Eddig kettő dologra gondoltam: 1. féltékenység miatti agresszió

2. fájdalom miatti agresszió

1.- amióta itt a kutyus a cica fele olyan fontos se lett, mint azelőtt. apu addig istenítette, most meg eteti és kész. nem szereteti őt, sőt!

2.- erre a fülatka miatt gondoltam, meg a vére sebek miatt.

Kérlek segítsetek, apu már olyanokat beszél, hogy, ha a macska kiszedte volna a kutya szemét, már nem élne...



2013. jún. 23. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:

A kuytus hogy viselkedik a cicával?

Nekünk nagyon régen volt cicánk, kutyánk, ahogy emlékszem nem voltak jóban, a kutya bántotta a cicát, a cica pedig visszabántott. Ok nélkül egy állat sem agresszív.

2013. jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ok nélkül tényleg nem szokott egy cica agresszív lenni, nem piszkálja a kutya? Nálunk mindig ez volt, a kutya állandóan zaklatta ezért a macska állandóan szétkarmolta az orrát. De ennyi, amúgy meg együtt aludtak. A fülatkát meg rendesen kezelni kell, mert azért az sem egy kellemes dolog a macskának.
2013. jún. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

a kutya lihegve ült a teraszon és nézegette a kertet, majd a macska meg ráugrott és megkarmolta

van, hogy a kutyus követi őt, ez idegesítő lehet, de megtartja a három lépés távolságot

2013. jún. 23. 18:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem féltékeny mi a fenénenek kellett kutya.

Mindkettővel ugyanannyit kell foglalkozni ember neki is vannak érzései. Ha beteg akkor orvoshoz vigyétek.

2013. jún. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kutyát vigyétek el onnan nem mindig fér el két fajta állat.

kisebb korba érdemes egymáshoz szoktatni felnőtt korban nem mindig válik be. Macska nem hibás emiatt ne öljétek meg mert akkor ti nem vagytok méltóak embernek hívni magatok. Egyformán bánjatok velük.

2013. jún. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja meg gondolom félti a helyét. :)
2013. jún. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már mondtam, hogy elvittük orvoshoz, úgy látszik, nem tudsz olvasni. A kutyát nem fogjuk elvinni, ne is álmodozz. Normális megoldásra gondoltam. Képzeld az apám csak indulatában mondta ezt, soha nem tudnánk bántani őt. Csak apu nem foglalkozik vele annyit, én ugyanannyit mint a kutya előtt. Azóta haragszik csak rá, amióta elkezdett karmolászni. Na de mindegy. Olyan megoldásokra gondoltam, ami megvalósítható. Két éve nálunk van a kutya, szeretjük, foglalkozunk vele, és azért, mert te azt mondod azért nem fogjuk elvinni a kutyát!!! Gondolkozz el ezen! Nem tudom van e kisállatod, de ha van, képes lennél erre???? Képzeld magad a helyembe kérlek!!!!!
2013. jún. 24. 14:08
 8/10 anonim ***** válasza:
ok, de foglalkozzatok ugyanannyit a macskával is mint a kutyával. Két macskánk van, de kutyát tuti nem hoznánk már melléjük már elég öregebbek nem hiszem, hogy megférnének. Esetleg nézzétek macska idomár műsort lehetnek jó tanácsok. Pontos címét nem tudom. (Kutya ellensége a macska.)
2013. jún. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a cica csak jatszani akart? Nalunk rendszeres, hogy a kutyus csak pihen, cica raugrik, aztan meg orakig kergetoznek, mint az orultek, de eddig meg egyiknek sem lett nem hogy komolyabb, de semmilyen serulese, pedig 2 eve van itt a cicus.
2013. jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, mert volt már olyan is, hogy a cica beszökött és amikor az anyu ki akarta hozni és közeledett felé akkor fújt rá.
2013. jún. 27. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!