Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, ha a thai ivartalaní...

Normális, ha a thai ivartalanított 6 éves macsekom 4,5 kg?

Figyelt kérdés
Nem kövér egy kicsit? Mivel úgy tudom, hogy ennél a fajtánál az ideális súly 3,6-4 körül mozog.
2008. jún. 23. 02:02
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Nekem közönséges házimacskám volt ivartalanított, és nem hülyeséget írok, 7 kg volt. Hatalmas jószág. Állatorvos szerint ez nagyon gyakori az ivartalanított jószágnál, akár kutya akár macska, akár más.
2008. jún. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igwen,valóban annyi az ideális súlya ennek a fajtának,de ivartalanítva van,ezért a súlya gyarapodhatott. És igen,nem 10-20 dkg-okról lehet szó. :) Az én cicám 2 éves himalájai ivartalanított 8 kg. Nehezebb,mint az 1 éves palotapincsim. :)
2008. jún. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Azt, hogy el van-e hízva, láthatod. Ha nagyobb termetű, mint a társai, akkor normális. Az én Marcim ivartalanítás előtt volt 7 kg, most 9. És ő közönséges házimacska, nem Maincoon.
2008. jún. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítással nem jár feltétlenül az elhízás. Ez inkább annak tudható be, hogy miután ivartalanították őket nincs mivel "elfoglalják magukat". Ez különösen a macskákra igaz, hiszen nekik az egész életük a szaporodásról, és a vadászatról szól. Ha nem vadászhat, és még a szaporodási ösztön se hajtja akkor lustává válhat, és elhízik. Különböző játékokkal, amin kiélheti vadászösztönét, mozgásra lehet bírni. A mi macskáink nem híztak el, mert a kinti cica folyamatosan nagyobb bogarakra, és egerekre vadászik, a benti pedig a szobában hatásosabban írtja a legyeket, mint bármely rovarirtó.:)
2008. jún. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az hogy thai még nem jeleni azt, hogy szobacica, csak éjszakára hozom be, mert még így is, hogy ki van ivartalanítva verekszik, kóborol, mintha nem is lenne megműtve. Vadászik az, minden vackot megfog, ami mozog és repül. Ezért is furcsa, hogy kicsit súllyosabb, mivel nagyon egy aktív macska.
2008. jún. 26. 23:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy thai?
jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!