Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hónapos macskák nyaralás alatt?

3 hónapos macskák nyaralás alatt?

Figyelt kérdés

3 hónapos lesz a 2 kismacskánk, mikor elmegyünk egy hétre nyaralni.

2 hónapos koruk óta vannak velünk, tehát még túl sok időt nem töltöttünk együtt velük.

Jelenleg a pincében laknak és naponta 2x engedjük ki őket játszani az udvarra, ilyenkor mi is kint vagyunk - figyelünk rájuk.

Egyik kérdésem az lenne, hogy végleg kiszoktassuk őket még nyaralás előtt (július közepe előtt) vagy inkább várjunk vele nyaralás utánig. Ha az utóbbi, akkor megviselné-e a cicákat, ha ez alatt az egy hét alatt csak napi 2x15 percet lennének kint a szabadban?

Ha viszont kiszoktatnánk őket, akkor mi az esélye, hogy elszökjenek?

Másik fontos kérdés, hogy most napi 4x esznek.

Nyaralás alatt úgy tudnánk megoldani az etetést, hogy reggel és este kapnának konderv vagy alutasakos macskaeledelt, délben viszont csak száraz macskatáp lenne nekik. (Meg természetesen víz.) Elég lesz nekik ennyiszer táplálék?

/Szüleink jönnének etetni, de csak reggel-este tudják megoldani, szomszéd nem jöhet szóba, megőrzésre nem tudjuk vinni sehová sem./

Köszi előre is a válaszokat!!!


2013. jún. 25. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem folyamatosan kezdjétek meg kiszoktatni őket. Legyenek kint minél többet és hagyjátok kint őket pár percre egyedül is (ablakból figyelés maradhat).. Az lenne a legjobb ha kint lehetnének amíg nyaralnak a gazdik,de ha addig nem tanulják meg,hogy kint vannak és nem szöknek el akkor marad a pince :/ Amúgy a kajáltatással minden rendben!:))
2013. jún. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel még ennyi idő alatt meg sem szokták a környezetet, se a gazdit, főleg hogy pincében élnek, így tuti hogy lelépnek amíg nem lesztek otthon. Nem értem azt sem hogy miért pincében tartasz macskát, gondolom a házban pont ugyanúgy elférne, és még nekik is jó lenne. Néha az állatra is kéne gondolni, kétlem hogy egy pincébe való, akkor inkább ne tarts macskát ha a házba be sem engeded. Télen is még fiatalok lesznek, akkor is ki lesznek csukva a fagyban, hóban? Vagy mennek majd vissza a pincébe? Na mindegy, a lényeg az hogy szerintem inkább a házba be kéne szoktatnod őket mielőtt elmentek. Kint ellopják, elütik, elcipelik gyerekek, vagy simán lelépnek a macskák mert azt hiszik ki lettek dobva.
2013. jún. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is kint tartom a cicáimat, attól hogy nem jöhetnek be még lehetek jó gazdi, van egy külön fedett részük több cicvaházzal :)

Szerintem nyaralás alatt legyenek inkább a pincében, de utána szoktassátok ki őket, kint jobb lesz nekik :)

A kajálást teljesen jó ahogy írtad :)

2013. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A pincét úgy kell elképzelni, hogy van 4 helyiség, abból kettő úgy van berendezve, mint egy lakás (szoba-konyha). És ott laknak a cicusok.

Őszintén szólva eszem ágában sincs a lakásba szoktatni őket, sima házimacskák, az udvaron lesz a helyük. De amíg ilyen picik, addig nem merjük őket kint hagyni, várjuk, hadd szokják meg a helyüket, minket... ezért is kérdeztem, hogy kiszoktassuk-e őket 2 héten belül vagy inkább várjunk vele. De valószínűleg akkor inkább várunk vele, nehogy elszökjenek.

Télen még meglátjuk mi lesz.. addigra 8-12 hónaposak lesznek... de ha nagy hideg lesz, akkor természetesen mennek majd ismét a pincébe.

Örülök, hogy az etetéssel szerintetek sem lesz probléma :-)

2013. jún. 26. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!