Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lett agresszív a macskán...

Mitől lett agresszív a macskánk? Tapasztalt már valaki hasonlót?

Figyelt kérdés

6 éves nőstény macskáról van szó.

Eddig semmi gond nem volt vele, bár sosem volt az az igazi cica aki mindenhova bújt, de nem volt agresszív.

Múlt hét szerdán reggel összeverekedett a kutyával, párom szedte szét őket ( én akkor már nem voltam otthon).

Majd pár óra múlva hazaértem, akkor még morgott egy kicsit, meg fújt néha, majd megnyugodott és már jött is oda mellém az ágyra aludni. (Tavaly nyáron volt egy ugyan ilyen eset, akkor az azért történt mert a kutya nem hagyta nyugodtan kakálni...valószínűleg most is ez történt)

Viszont azóta teljesen meg van bolondulva, ok nélkül ráfúj a kutyára, illetve páromra is(nem bántotta, mielőtt valaki azt gondolná) naponta támadja a kutyát, kisebb nagyobb balhék vannak minden este...Engem érdekes nem bánt, rám nem fúj, én ilyenkor ha erényesebben rászólok, hogy "Tigris már megint mit csinálsz" vagy bármi ilyesmi akkor összehúzza magát és nyávog.

Tegnap már odáig fajult a dolog hogy megtámadta a kutyát, a párom szedte szét őket, és erre rátámadt párom lábára, szétkarmolta,harapta...De fél órával később odament és elkezdte nyalogatni a párom sebeit...És ez a váltakozás megy folyamatosan...Kezesbárány, odajön lökdösi a kezünket hogy simogasson, lefekszik a kutya mellé az ágyra stb, majd fél óra múlva meghülyül, fúj, támad, morog, karmol.

Teljesen tanácstalanok vagyunk, mert minden ok nélkül kezdődik az egész...Tapasztalt már esetleg valaki hasonlót? Vagy valami megoldás esetleg? (Természetesen a "vigyétek el, ajándékozzátok el, adjátok menhelyre" nem megoldás, ezt csak a legeslegeslegeslegvégső esetben alkalmaznánk....)

Köszönöm a válaszokat!



2013. jún. 26. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy ideig ha megoldható ne engedjétek egymás közelébe őket. Ne lássák egymást, max ajtón keresztül... Nálunk ilyen baj nincs, nálunk 3 kutya van, meg 6 macska, igaz most vannak kicsik is (14db) de nálunk a "nagy" macskák a kutyákkal együtt alszanak. kivéve a németjuhásztól de attól mindig is féltek pedig az egy birka xD
2013. jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is így viselkedett a cicám amikor új cica érkezett a házhoz...2 hét alatt megszokták egymást jól kijöttek viszont ahogy nőtt a kicsit, egyre jobban idegesítette a nagyot pár hét alatt odafajult a dolog hogy többször ha hozzáértem nekem jött és fújt... szóval az új cicának kerestem egy olyan családot akivel ő is boldog :) azóta az idős cica is újra boldog és bújos. külön életteret nem tudtok nekik biztosítani? mondjuk a kutyusnak a konyha-kert-előszoba, cicának pedig a maradék :D?
2013. jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nincs új állat a háznál, több mint 4 éve élnek együtt, ezért nem is értjük mi a helyzet...Sajnos a külön élettér biztosítása sem megoldott, mert egy szoba-konyhába lakunk...A fürdőbe azért mégsem zárhatom be a macskát...:-)

Várom a további válaszokat!

2013. jún. 26. 12:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez tényleg fura, hogy ilyen lett a macsek.

Esetleg többet játszani a cicával vagy a falra is szerelni olyan cicapolcokat, ahova a kutya nem ér fel, de ő ott kényelmesen tud pihenni, nézelődni, ha éppen ahhoz van kedve. Plusz az almot áttenni lehetőség szerint olyan helyre, ahova a kutya nem tud utána menni és nem tudja piszkálni. Valószínű azért agresszív, mert valami zavarja, nem érzi magát teljesen komfortosan. A fentiekre tudok gondolni így a látatlanban, hátha ezektől a változtatásoktól kicsit lenyugszik, bár nem értem miért most "kattant be". Lehet más is van a háttérben...

2013. jún. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ma este termeszetesen folytatodott a "buli"...De sajnos egyre rosszabb a helyzet,megint verekedes,szetszedes,es mar ram is tamadt ahogy szet akartuk oket szedni...Van olyan helye,eleg sok ahol a kutya nem tudja piszkalni,ugy erzem ezzel sincs gond

..Tenyleg teljesen tanacstalanok vagyunk mar,engem a sirogorcs kerulget, teljesen ketsegbeestem...Barmilyen otletet szivesen fogadok!!:((

Es koszonom az eddigi valaszokat!

2013. jún. 26. 20:58
 6/7 Chimaira ***** válasza:
ÉN arra tippelnék, talán okozhatott neki a kutyus véletlenül vmi olyan sérülést ami nem látványos, de azért csak fáj neki, akkor szoktak agresszívak lenni. De a párom mesélte, volt egy tök normális cicájuk, és mindig engedték neki, hogy portyázzon a közeli erdőben, mire a macska elvadult teljesen. Meg se lehetett közelíteni. Nem szokott elmászkálni? De várj csak most jut eszembe h azt írtad nőstény .. Nem lehet véletlenül, hogy a cicád vemhes? Akkor szoktak még ilyenek lenni... remélem rendbe jön sok szerencsét...
2013. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Rebe17 válasza:
Általában, akkor s agresszívek az állatok, ha valamelyikük, beteg és azt a másik állat is megérzi. Régebben nekünk is ez volt. Volt két tengerimalacom és amikor az egyik beteg lett a másik folyton harabdosta karmolta és bántotta. Szerintem a macskát vigyétek egy állatorvoshoz, de ha nincs baj a viselkedésével, akkor pedig a kutyust, hátha neki van valami baja, és csak később fog mutatkozni.
2013. júl. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!