Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek a kutyák vagy a...

Szerintetek a kutyák vagy a macskák a jobbak?

Figyelt kérdés
Háziállatot szeretnék vásárolni és nem tudom eldönteni, hogy kutya vagy macska legyen. SEGÍTSETEK!!!!!
2013. jún. 28. 07:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk mindkettő van. Nem tudnám nélkülük elképzelni az életemet. A kutya nagyon jó jelző és hűséges társa az embernek. A macska viszont egy tündéri, öntörvényű jellemmel megáldott hízelgős, bújós kis egyéniség. Ő nem az emberért van mint a kutya. Neki az ember a szolgálója. Ennek ellenére imádni való teremtés. Őfelségét így el kell elfogadni.Hozzám a macska azért áll egy kicsit közelebb, mert nem ugrál rám, nem nyalogat. Én nehezen tolerálom, ha a kutya ilyen formában adja ki a felém áradó szeretetét.

Ha kölyökként kerül össze a kutya meg a macska akkor együtt nagyon jól kifognak jönni egymással.

2013. jún. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Töltsd ki a tesztet, nekem az jött ki, amit szrretnék:

[link]

2013. jún. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem azt írta ez a teszt hogy egy törpe disznó :D :D
2013. jún. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Kitöltöttem a macska jött ki. Kifejezetten kutya párti vagyok. Pff.
2013. jún. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem madár jött ki. 3 macskám van...Imádom őket.
2013. jún. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Jesszon, nekem hal jött ki! WTF?

Egyébként kérdező h milyen állat illik hozzád sokban függ az életstílusodtól ( de ezt a tesztet ne használd, mert nekem is hal jött ki).

Esetleg ha leírnád h milyen helyen laksz és napi hány órát tudnál az állatodra szánni, többet tudnánk segíteni.

2013. jún. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Jézusom, azért elég könnyű lenne eldönteni, hogy melyiket akarja az ember, ha tisztában lenne az adott fajták igényeivel. Így inkább javaslom, hogy semmit ne vegyél.
2013. jún. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát még suliba járok reggel 8-tól délután 2-ig. Szeretek azért szeretek kint a szabadban lenni, de a szobában is. Családi házban élek nagy udvarral.
2013. jún. 28. 09:47
 9/15 anonim ***** válasza:
42%
A családunkban mindkettő van, a macska az enyém. A macskák közelebb állnak hozzám, mert nem szolgalelkűek és sokkal intelligensebbek a kutyáknál, de egyébként mindkettőt szeretem.
2013. jún. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha van kertetek akkor mindkét állat tartására ideális. Ha fajta tiszta kutya mellett döntesz, akkor érdemes utána nézned, hogy melyik fajta milyen és mennyi törődést igényel. Nálunk a kutya pekingi törpepincsi. Nem sok törődést igényel. 2 évesen került hozzánk. Nem valami okos kutya, a kajába elég válogatós, viszont nagyon jó jelző kutya. Egy időben nem volt csengőnk. Ugatásáról tudtuk, hogy áll valaki a kapuba. Fajta tiszta macskát pedig csak lakásban érdemes tartani, mert könnyen lehet hogy ellopják. A macskát nem lehet bezárni, már egy kis résen kimászik. A miénk ivartalanított kandúr, de ennek ellenére néha kijárkál az utcára. Bár nem csavarog annyit mint előtte. Sajnos volt neki egy balesete ami miatt 2 hónapra lakásba kényszerült. Szegényke nagyon szenvedett, hogy nem mehetett ki az udvarra. Látni kéne mennyire boldog, hogy milyen önfeledten élvezi a kint létet a szabadban.

Egy biztos! Tök mindegy hogy macska vagy kutya vagy éppen mindkettőd lesz! Felelősséggel tartozol majd értük! Ennek súlyos anyagi vonzata lesz! Etetni kell őket, a kötelező oltásokat beadatni nekik. Nálunk nem csak a kutya van beoltva, hanem a macska is. Ha betegség éri őket, akkor állatorvoshoz vinni őket. Munkába-iskolába járunk ennek ellenére egyik állat sem igényli, hogy a nap 24 órájában velük legyünk. Elég 1-2 óra foglalkozás és nagyon jól elvannak.

2013. jún. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!