Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog folyton a macskám?

Miért nyávog folyton a macskám?

Figyelt kérdés
Felnőtt hím macska(kb 1 éves) szobacica.Még nem ivartalanítottuk,de most nyáron fogjuk.A probléma az,hogy folyton nyávog,megállás nélkül.Éjjel abbahagyja,de így is szétmegy a fejem az állandó nyávogástól.Állatorvoshoz forduljak ezzel a problémával?És mi okozhatja ezt az állandó nyávogást?

2013. jún. 28. 19:11
 1/9 Bruce_Wayne válasza:
a macskák nyávogását szinte bármi kiválthatja,éhes,szomjas,szeretre vágyik...de mindenképp figyelemfelkeltés.A szobacicák több odafigyelést és szeretet igényelnek mint kinti társaik mert nem mászkálnak és nem tudják lekötni magukat mint kóborló,vadászó társaik.Rendszeresen játszanod kell vele (enyém megőrül a cipőfűző láttán),és ha lehet biztosít neki lehetőséget a jó kilátásra, utcára,udvarra vagy éppen ami van.
2013. jún. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot:)
2013. jún. 28. 19:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Nos ha nyávog annak tényleg sok oka lehet. Az enyém ugyan kinti kandúr, de állandóan vernyog ha itthon van. Megtapasztaltam hogy nem éhség miatt nyávog hanem mikor milyen kedve van. Nem kell dokihoz menni vele. Szerezz neki valami lekötni való dolgot, például egy nagy rönköt ami természetes azon tud karmolni, ugrálni stb.
2013. jún. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és nem lehetne megoldani hogy esetleg hámban kividd kicsit bóklászni?
2013. jún. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bruce_Wayne válasza:
nemtudom tiéd mennyire vedlik, benti macsokra jellemző hogy szinte folyamatosan hullajtják a szőrüket,én most kefélgettem ki a bundájából vagy 2 kilót,had ne mondjam mennyire élvezte,és most olyan nyugodt hogy kb fél napig nem fog hozzám szólni :)
2013. jún. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az ivartalaníttatást minél előbb elintézném a helyedben, nálunk ezután sokat javult a helyzet.
2013. jún. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Leileve ***** válasza:
Lány Cicák után nyávog. Szerintem is hamar kellene ivartalanítani.
2013. jún. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, jó ha ivartalanítod, mert válaszd ad rá,ha kandúr,hogy hívná a lány cicákat:)...Ő nem tudja,hogy lánytársai a falak között nem hallják őt. Kinti macskáknál is van ez így, többször is. Ezért kellene minél hamarabb ivartalanítani,mert akkor nem nyávogna. (Bár nem biztos,hogy ez miatt nyávog,de nagy valószínűség).
2013. jún. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
az én is kitapasztaltam,hogy nem éhség miatt nyávog,én is rengetegszer mondtam,hogy a lánycicákat hívná a drágám.minél hamarabb sort akarok keríteni az ivartalaníttatásra!
2013. jún. 30. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!