Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska mikor ehet felnőtt...

Emi13 kérdése:

Egy macska mikor ehet felnőtt macskáknak való eledelt? Csak mert felnőtt eledelből sokkal nagyobb a választék, a legtöbb boltban nem is árulnak junior eledelt

Figyelt kérdés
Egyébként az miért baj ha egy kiscica ( már idősebb,3-4< hónapos) felnőtt macskáknak való eledelt eszik? Olyan mintha egy kisbaba pl: rántott húst enne? :P

2013. jún. 29. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy cica 1 éves kortól számít felnőtt macskának. Egy éves kortól adhatsz neki felnőtt macskák számára készült macskakaját. Azt nem hiszem el,hogy a városban,vagy faluban ahol laksz nincs kisállat kereskedés. Én kisvárosban élek, és itt is van. De nézz körbe, tescoba is van már cicakaja. Bár igen, a junior eledelek kisebb szerelésben kaphatóak, és drágábbak, mint amikor egy jó nagy csomag felnőtt kaját veszel olcsón. Azt viszont meg kell nézni,hol az olcsóbb mert sokat számít!

Egy kiscicának sokkal több vitamin,fehérje kell mint egy nagy macskának. A junior eledelek tartalmazzák ez a sok vitamint, és anyagokat aminek a kiscicának kell. Ha nincs meg ez a vitamin a kiscicának szánt eledelben megbetegedhet. Ezért kell külön 1 évnél kisebb cicának juniort, 1 évnél nagyobb cicának "felnőtt" eledelt venni.

2013. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, általában 1 éves korig számítanak juniornak. Tényleg kisebb a választék és nem feltétlenül csak az árra gondolnék ebben az esetben, hanem pl.: arra, hogy míg juniorból mondjuk 2 féle íz van, addig felnőttből sokkal több. Ha már a boltiakat nézzük, ott meg pláne alig akad junior, ráadásul az én cicám nem is szereti azokat.

Egyre jobban jön be ez az üzlet is, mert azért már kezd változgatni a helyzet, de szerintem csak mostanában és lassacskán, több junior íz, de egyes márkák egyáltalán nem is gyártanak juniort.

Valóban én is úgy tudom, hogy a kicsiknek több fehérjére van szüksége, de a bolti termékekben egyikben sem túl sok ez az összetevő.

Vannak olyan kaják, amik felnőttnek, kölyöknek egyaránt adhatóak (mondjuk általában prémium száraz táp), ezért nem igazán értem én sem, hogy akkor most miért nem lehet felnőttet adni a kicsiknek is, ha valakiknek sikerült megtalálni a helyes összetevőket.

Amúgy én már nem adok csak juniort. Nem látom betegesnek és satnyának a cicám, remélem nem ártok neki vele.

Külsőre meg némelyik junior kisebb falat, de ez is változó, mert felnőttben is láttam már tök pici falatokat. Szóval jó kérdés, ellehet ezen is agyalgatni...

2013. jún. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Nekem 3,5 hónaposak a cicáim (kinti házimacska). Én kezdetben Junior (Tescoban kapható 2-3 fajta) eledelt vettem nekik, de most már vettem többféle felnőtt macskának valót is és a Whiskas, Kitekat meg a Friskeys sztem tök jó! Úgyhogy én vegyesen adom nekik. Egy nap egyszer kapnak Juniort, utána már csak a felnőtteknek valóból kapnak. Ja és imádják a csirkenyakat és csirkefarhátat is nyersen, jól összedarabolva.

Gyönyörű szépek és egészségesek!

2013. júl. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!