Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lesz a macskakajával, ha...

Mi lesz a macskakajával, ha lejár a szav. Ideje?

Figyelt kérdés
Pár hete vettem junior száraztápot a cicámnak. Otthon vettem észre, hogy még ebben a hónapban le is jár a szavatossága és nem eszik annyit, hogy elfogyjon a táp. Ettől lesz a macseknak valami baja?

2013. jún. 29. 22:51
 1/7 anonim válasza:
69%
Nem leszz én is adtam már oda és semmi baja jóízűen megette :)
2013. jún. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nagy baja ennyi idő alatt nem lesz, az ízéből és a tápértékéből veszít. Bár ha nem valami prémium fajta, akkor amúgy sincs túl nagy tápértéke.
2013. jún. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megromlani csak később fog, bár ezek a mai műanyag kaják már nem tudnak megromlani. :)
2013. jún. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Purina One Indoor macskakajáról beszélünk amúgy. Azt hallottam ez elég jó minőségű eledel. :)
2013. jún. 30. 00:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Közepes kategória.

Amit olvastam a kaján, hogy a szavatossági idő lejáratán belül garantálják azt, hogy a benne leírt vitaminok és ásványi anyagok megvannak benne és hasznosulnak is. Utána valószínű már csak egy tápanyag nélküli rágcsa marad. Bár így belegondolva tök furi, mert állagra, szagra tuti nem változik meg utána sem ki tudja meddig. Meg szerintem ez nem olyan, mint pl. a tejtermék, hogy pontosan lehet tudni, hogy mikor romlik meg... és általában van néhány olyan is, ami jó még a lejárat után pár nappal is. Lehet ez a kaja is jó lesz még egy ideig utána is.

Én megnézem általában a szavatosságot, mert néha figyelmetlenek a kereskedők és sajnos kirakják az ilyen termékeket is, rendes áron.

2013. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Maxitabi ***** válasza:

Igen, a vitaminok, ásványi anyagok hatását garantálják addig. Ezt viszont azért kell komolyan venni,mert pl taurin hiánya pár nap alatt halálhoz vezethet!

(a purina még a közepes minőséget sem éri el nagyon..)

Én a helyedben azért valamit szólnék a boltban, mert ők voltak a hunyók!!!

De legközelebb már te is figyelni fogsz erre.

Szóval vegyél mellé egy következő adagot és keverd hozzá a jóhoz,akkor nem lesz szerintem gond (ne fele-fele arányú legyen).

2013. jún. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mostantól figyelni fogok. De őszintén fel sem merült bennem eddig, hogy a boltban nem figyelnek erre. :S Tudom, hogy naivság ezt gondolni, de akkor is azt hittem, hogy azért valaki csak figyel! :(
2013. júl. 2. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!