Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 hetes kiscicákat bolhák...

4 hetes kiscicákat bolhák ellen be lehet kenyni citromfű oldattal?

Figyelt kérdés
citromfű ,4 hetes ,kiscica ,bolhák ellen

2013. jún. 29. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha már citromfű, akkor tea vagy a növény nem lehet helyette? Van más is az oldatban?

Az én cicám a citromfüves teazacskótól begörgött :D

2013. jún. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom az mennyit használ a bolhák ellen, az a tippem, hogy nem sokat. De ha esetleg mégis használna valamennyit, gondolom hamar elmegy a hatása.


Ha bolhásak és nem csak egy-kettő van benne, amit kézzel is el lehet kapni, ki lehet fésülni, akkor bolhairtó samponnal szokták megfürdetni. Bár a vegyszerek ilyen kicsi cicákra fokozottan veszélyesek. Egyébként valamennyire a sima vízben fürdetés is segít, mert lejönnek róla a bolhák, illetve könnyebb kiszedni a szőréből a maradékot.


A helyzettől függ. Én első körben, ha nem olyan vészes a helyzet, az élete nincs veszélyben a sok bolhától, akkor a kifésülős módszert ajánlanám. Naponta többször, minél sűrűbben ki kell szedni belőle.


Viszont nagyon fontos, hogy a bolhákat ő is elkapta valahonnan, tehát az okot meg kell szüntetni. Ha az anya is bolhás, akkor őt is kezelni kell, az almot mindenképpen cserélni kell, stb.

2013. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alom alatt nem a macskavécét értem, hanem a fekhelyet, ahol alszanak. Illetve a helyet, ahol megfordulnak, az egész szobát, házat, stb. De főleg a fekvőhelyük környékén tanyáznak.
2013. jún. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez egy házi módszer. Semmi ártakmas nincs benne. Azért kérdezem mert nem tudom próbálta -e már valaki.
2013. jún. 29. 23:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Üdv. Az én cicám is bolhás volt. Próbáltam a citromfüvet. Semmit nem ért. Aztán kipróbáltam a bolhasampont + a környezetét lefújtam bolhairtóval. Semmit nem ért, nagyjából 1 hét alatt ugyan olyan bolhás lett szegény, mint amikor elkezdtük. Aztán ajánlották azt a nyakba csepegtetős spot on-t. Na, azóta nem bolhás. Lehet, hogy drága, de legalább hatásos, jah és azt ne felejtsd el, hogy a bolha és a féreg az esetek nagy számában együtt jár, szóval érdemes lenne majd féregteleníttetni is. (ha számít, az enyém nagyobb volt, mint 4 hetes, kb. olyan 7-8 hetesen került hozzám és kezdődött el a bolhamizériánk)
2013. aug. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A bolha és a féreg azért annyira nem függ össze.

A bolhairtást is ajánlatos több hétig végezni, mert még ha a kifejlett bolhák el is pusztulnak, a petékből kikel az új generáció és vígan él tovább ha akkor már nincs jelen a méreg.

2013. aug. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!