Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a macskám...

Hogyan szoktassam le a macskámat a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Eddig csak karmolászott,de mióta levágtam a karmait azóta folyton harapdál leginkább engem és a takarót,lepedőt.3 hónapos lehet hogy van neki egy ilyen korszaka amikor mindent harapdál?Veletek hogy volt?

2013. jún. 30. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csak a te dolgaidat harapdálaja??? Lehet ,hogy picás. Ez egy macskabetegség ami nem gyógyitható de kontrolálható.
2013. jún. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az enyém is nagyon harapós, vannak kevésbé harapósak, de kicsi korban természetes ez a játékosság, ezt ki fogja nőni.
2013. jún. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Vicuska87 ***** válasza:
még játszik, majd idő múltán kinövi
2013. jún. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Sose játssz vele a puszta kezeddel! Ha megsért téged, nyikkanj meg hangosan, hátha ért belőle, hogy ez neked fájdalmat okozott!

A cicámnál ez beválik, de ő így lett nevelve kiskorától. Ha megelégeli a pocisimit, elkapja a karomat, de csak jelzésszerűen. Akkor megnyikkanok és inkább elkezd nyalogatni. Ugyanezt csinálom, amikor a lábamat vadássza a takaró alatt.

2013. júl. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Joy Turner válasza:
Az enyém is ezt csinálja. Két hónapos és borzalom.... Én aztán sikongathatok, semmit nem használ. Remélem kinövi, mert az őrületbe kerget.
2013. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én azt csinálom, hogy játszok vele de ha nagyot harap vagy karmol, akkor rákoppintok de gyengéden. Most lesz 3 hónapos de már hetek óta nem harap és nem karmol erőset de játszik a kezemmel, megtanult óvatos lenni. :)
2013. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért amúgy is óvatos lenne. Szerintem ha nem vágtad volna le a körmeit akkor magától megtanulja hogy ne karmoljon, legalábbis az enyém ezt csinálja, amúgy meg csak engem harap a családból. A férfi tagokat meg valamiért tiszteletben tartja... Mivel főleg mosogatás közben fordult elő ezért pár csepp vizet ráhintettem, attól tényleg elmenekül. Ráadásul nem is durva módszer, tehát nem kell megütni vagy ilyesmi. A körmeit pedig ne vágd le tövig, főleg ne kiskorában. Amúgy panelcica?
2013. júl. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Engem két napja megharapott egy macska. Erre rácsaptam. Meglepődött.
2013. júl. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Nem tövig vágtam le a körmeit.Csak a fehér részt, simán hagyta hogy levágjam azóta nem is mászik fel a függönyre se, bár annak már úgyis mindegy.
2013. júl. 5. 13:06
 10/13 anonim ***** válasza:
enyim az asztalra ugrott fel folyjton., ezért bekentem az asztalt zsirral. vastagon. hatott.
2013. júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!