Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Néhányan az mondják nem kell...

Néhányan az mondják nem kell elkényeztetni a cicát. Igazuk van?

Figyelt kérdés
3 cicám van. Egyes barátaim ,rokonaim szerint elkényeztetem őket. Ezalatt a következőket értik:Beengedem a házba ,veszek neki rendes kajákat(ők maradékkal etetik),van saját táljuk ,kosaruk stb. Szerintem az aki szereti a macskákat pl.én annak ha nem teher had kényeztesse.Annak számit ez egyáltalán????????

2013. jún. 30. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is! Ez teljesen normális szerintem!;-) Ne aggódj!:-)
2013. jún. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség. A cicákat igenis el kell kényeztetni,ha megteheted. ^^

De nem csak a cicákat,minden állatot. Te vagy értük a felelős,és meg kell adnod mindent amit tudsz. :)

Nekem 1 szobacicám van,és én is macskakajával etetem,neki is van tálkája,stb. Ez lenne a normális. :)

2013. jún. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintük ez pénzkidobás. De tudom mostmár tudom ,hogy nancs igazuk.
2013. jún. 30. 21:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nincs igazuk. Ez a probléma, hogy nem tudják mi a felelősségteljes viselkedés. És ez mindenre érvényes. Szerintem alap dolog, hogy ha van egy állatunk, arról neki megfelelően gondoskodunk. Ha szoba cica, akkor alom, kaparófák, bútorok... a megfelelő táplálék meg pláne a legeslegalapabb kinti, benti macsnál egyaránt. Az meg a gazdinak is higiénikus, ha külön tiszta tálkája, fekhelye, wc-je van.

Van túlkényeztetés, de az már beteges és a cicának sem jó. Mikor akkorára hizlalják, hogy járni nem tud szegény cica, meg mikor minden mozdulatát lesik és állandóan ölben, kézben van...

Szóval legyél nyugodt és tudd, hogy te egy normális, felelősségteljes gazdi vagy.

Aki meg kicsapja a cicáját és néha odadob neki valami maradékot az szégyellheti magát, hogy ennyi telik tőle. Ne is vedd őket komolyan, mert úgysem fogják megérteni a te nézőpontodat.

2013. júl. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ők biztos nem szeretik annyira a macskájukat mint te. Nekik csak úgy van. Teljesen átlagos cica tartó vagy. A pénzkidobás az lenne ha luxusban élnének.
2013. júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Ezt ugyanazok mondják, akik például tejet adnak a cicájuknak, holott tudva levő hogy a cicák döntő többsége laktóz-intoleráns. De tényleg elkényeztetni valóban nem szabad. Értem ez alatt: túletetni, az egész napodat vele tölteni, stb. Igaz, hogy nem kutyákról van szó, de akkor is tudniuk kell, hogy nem irányíthatnak téged.
2013. júl. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van ez normális és fontos:).
2013. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A macska inkább lakik a házban, mint a kutya. Ha a macska neki való táplálékot, macska eledelt kap, az neki való, természetes. Macska hordozó kellék nélkül sehova sem tudnád elvinni, például az orvoshoz sem, tehát arra alapvetően szükség van.

Ha a cica friss libamájat eszik, miközben te csak száraz kenyeret, akkor esetleg lehet kényeztetésről beszélni.

2013. júl. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez nem elkényeztetés. Biztosan nem, ez normális dolog. Én igazából a 2 között vagyok. Mivel még kiskorú vagyok, anyáékkal élek, és ők nem engedik bemenni a házba. Ha tudom, tápot és cicakonzervet adok neki, de van hogy maradékot. Ha saját házam lenne, és ott tartanám, akkor úgy lenne mint nálad. Persze kapna finom maradékokat is, mert azt is nagyon szereti :) De bemehetne a házba, az biztos. :)
2013. júl. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kényeztetés. Teljesen normális, felelősségteljes viselkedés.
2013. júl. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!