Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljunk, hogy az...

Mit csináljunk, hogy az anyamacska újból elfogadja a 3 hetes kiscicáit?

Figyelt kérdés
Sajnálatos dolog miatt, úgy alakult, hogy szombat reggel a férjemnek el kellett vinnie messze az anyacicát, mivel péntek óta szörnyen nézett ki, vastagon habzott a szája,becsukni a száját nem tudta, nyelve mindig kint lógott, enni, inni nem tudott, meg volt csappanva, azt gondoltuk valami mérgezés lehet. Sajnáltuk a cicát, nem tudtuk mit tegyünk, itthon kettő 3 év alatti gyermekünk van, és mindenórás kismama vagyok, van két kutyánk és a 4 pici cicával, és az anyacicával együtt 6 macskánk, és 1 nyúl. Férjem féltett engem, meg a gyerekeket is, így inkább elvitte a cicát autóval jó messzire, hogy ne fertőzzön meg minket. Ma reggel meglepően tapasztaltam, hogy a cica, itt ült a kerítés előtt, látszólag semmi baja. Behívtuk megetettük, megitattuk, és betettük a pici cicákhoz, egyáltalán tudomást sem vesz róluk, egyszerre kijön a dobozból! Eddig fecskendővel etettük a piciket és szilárdat is kaptak már, de még nehezen esznek kicsik ahhoz. Többször próbáltuk ma betenni az anyacicát a kicsikhez, de továbbra is levegőnek nézi őket. Eddig jó anyamacska volt.

2013. júl. 1. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ugyanaz a macska? Vagy csak egy hozzá hasonló másik? Egyébként orvoshoz kellett volna vinni az anyamacskát, nem csak úgy kidobni.
2013. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ugyan az a macska mindig is nagyon hitvány volt, szőre is alig van imitt amott. Olyan rossz állapotban volt péntektől, hogy esélytelennek láttuk, hogy az állatorvos meg tudta volna menteni.
2013. júl. 1. 13:47
 3/4 miau99 ***** válasza:
Ha úgy látjátok, hogy egy állatot nem lehet megmenteni, akkor is állatorvost kell hívni, hogy elaltassa, mert így csak tovább szenved szegény. El tudom képzelni, hogy mennyire szeretitek szegény macskát, ha csak úgy elviszitek ,,jó messzire". Egyébként a tünetek alapján tényleg mérgezésnek tűnik a cica betegsége. Szerintem nem nagyon lehet újra visszaszoktatni a kicsijeihez, de ez nem azt jelenti, hogy nem tudjátok felnevelni a kiscicákat. De, egyébként ivartalaníthatnátok a macsekot, mert akkor nem lennének ilyen problémáitok.
2013. júl. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 miau99 ***** válasza:

A második válaszoló vagyok (lásd miau99.) Még azt szerettem volna hozzáfűzni, hogy szegény cicát biztos megtalálta egy jószívű ember, és elvitte dokihoz, mert ha annyira ,,menthetetlen" volt, akkor nem gyógyult volna meg!

Egyébként, azért nem fogadta vissza a kölyköket, mert elvesztette az anyai ösztöneit irántuk.

És a macska is egy érző élőlény, te mit szólnál, ha téged is csak úgy elvinnének jó messzire, mert szinte haldoklasz?!

2013. júl. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!