Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskával sok gond van?

Tamcsi20003 kérdése:

A macskával sok gond van?

Figyelt kérdés

2013. júl. 1. 15:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

# 15 :33 Mi -Molly- száraz macskaeledel-lel etetjük őket, azt szeretik :)

És nagyon szépek, mint ahogy a képen is látszik :)

2013. júl. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
kösszi
2013. júl. 1. 16:32
 13/22 anonim válasza:
25%

Igen, folyton nyávog és a mienk mindig éhes..

És nagyon válogatós

A kutya jobb

És hűségesebb is :)

2013. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
A macska jobb
2013. júl. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 8Cat8 válasza:
100%
Szia, nincs vele sok gond. Mint minden otthon tartott allattal, vele is foglalkozni kell. Én napi 2x etetem, reggel es este kitakaritom az almot es amikor tehetem, jatszom vele :) Ha kicsit elfoglaltabb vagyok, akkot is lefoglalja magát, van csörgős labdája, meg sima is, amit visz a szájában :) . Mindig vár az ajtóban, akkor is, ha csak a szemetet viszem le :). Jön, dorombol, és az olemben szeret aludni :)
2013. júl. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem voltam macskás, mindig csak a kutyák, de a kiscicák is tetszettek, mert aranyosak voltak, de azt mondtam, hogy nem kéne.


Aztán párom kitalálta, hogy ő kiscicát szeretne, szóval hoztunk is a mamámtól egy kismacsekot. Én azért olvastam előre róla, hogy hogyan kell tartani, hát rendesen megrémültem az ilyenektől, hogy naponta fésülni meg naponta almot kilapátolni . . .


De semmi durva nincs benne :) A fésülés igénybe vesz vagy egy egész percet, az alomból meg mindig rögtön kilapátolom a kakit, ahogy pottyantott, de napi 3-nál többször nem szokott :)


Etetni DM-es Dein Bestes (50% hús), vagy Alphavetes sajátmárkás (60 % hús) alutácással szoktam, mindkettő kb. 130 Ft/alutálca, vagyis 100 g. + mindig van kint neki Whiskas száraz táp, de a "főétkezés" az alutálcás vagy házikoszt, attól függ, mit főztem. (Mondjuk neki szoktam külön venni csirkefarhátat, és azt megfőzöm.)


Imádnivaló a kis mocsok, nagyon szeretem, sosem gondoltam volna, hogy kutyásként valaha így odaleszek egy cicáért. És nem adnám vissza semmi pénzért.

2013. júl. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
38%
Nincs azzal semmi baj . Ugyan ugy kell meg főzni vagy megsütni mint például a nyulat.
2013. júl. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Gábor bátyó válasza:

Nekem sok macskám volt már és nagyon sok szeretetet kaptam tőlük, de én is mindent megtettem, hogy jó életet biztosítsak nekik.Minden macska egyéniség, más.Ettől függően és a szereteted mértékétől függően van sok, vagy kevés gond velük.

Sajnos tudatlan, sötét állatkínzók is okoztak néhány fájdalmas hetet, hónapot.

Tekintsd családtagnak a cicádat és úgy is bánj vele!

2013. júl. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 bloodbunny válasza:

A macskával nem sok gond van, hanem sok tévhit vagy félreértés.



"a macska csak akkor kötődik hozzád, ha Te több és finomabb kaját adsz neki, mint a szomszéd"


Ez egy félreértés. A macskának ugyanúgy van saját területe (revír), mint bármely ragadozónak. A szabadon élő állat ragaszkodik a revírjéhez, mert egyrészt azt ismeri, másrészt a konkurrensek miatt nehéz új revírt szerezni. A "kerti" macska a területén található élelmet megeszi, az ott található embereket elfogadja. Tehát az élelmet is elfogadja tőlük. Ez nem "jellem", hanem kőkeményen megélhetés kérdése, tehát ez alapján nem szabad megítélni a macska viselkedését. A lakásban tartott macska azonban az ott élő emberekkel és más állatokkal nagyon szoros kötődést tud kialakítani. Persze ez már erősen függ azoktól a személyektől, állatoktól is. Így az érzelmek széles skálája alakul ki a rajongó szeretettől a féltékenységig és a gyűlöletig. Ugyanaz azonban megvan a kutyáknál is. Az egy kennelben tartott szukák például tüzeléskor képesek egymást megölni. Minősíti ez a kutyát mint fajt? Ugye nem?

2013. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 bloodbunny válasza:

"Én napi 3x adok neki enni"


Ez nem árt a macskának, de teljesen fölösleges. Napi egyszeri etetés bőven elegendő, lehetőleg este. A macska ugyanis éjszaka vadászik, tehát ha este eszik, akkor éjszaka nyugton van.


Kevesen tudják, hogy a természetben élő macska (pl. a vadmacska is) sokszor napokig nem talál zsákmányt. Ezért hosszabb ideig (akár hetekig is!) kibírja evés nélkül, de amikor zsákmányt talál, akár a testsúlya 10%-át is el tudja fogyasztani.


Nekem volt három olyan macskám, akik lakásban éltek, de csak két-három naponta tudtam őket etetni. Így éltek hosszú évekig. Az utolsó éveikre vettem őket magamhoz. 14, 16, illetve 18 éves korukig éltek.


Ennek ellenére jobb a napi egyszeri rendszeres etetés, de nem annyira kritikus, mint sok más fajnál. A kutyát például azért kell naponta mindig ugyanabban az időpontban etetni és sétáltatni, mert ahhoz igazítja az ürítést.


Az nagyon fontos viszont minden állatnál, hogy vize mindig legyen elegendő. Lehetőleg friss, de még ez sem egetverően súlyos kritérium.



"az almot rendszeresen kell takarítani"


Ez viszont nagyon fontos! A macska nagyon kényes az alomra. Ha nem tiszta, nem használja, és akkor bárhová képes piszkítani. Azt is tudni kell, hogyha a macskát bármi zavarja, például szagos az alom, zajos a környezete vagy nem kedvel valakit a családból (széles a skála), képes felfüggeszteni a szobatisztaságot. A macskát azonban a szobatisztaság megsértéséért tilos megfenyíteni!


A macska fenyítése külön kérdés. A macskát nem szabad tettlegességgel fenyíteni, mert örökre meggyűlöl. Szabad rákiáltani, vízipisztollyal lespriccelni, újsággal lazán a fenekére csapni - de sosem kézzel, és főleg sosem utólag. Ez a kutyára is vonatkozik. Az állat az utólagos fenyítést nem tudja összekötni a kifogásolt cselekedettel, tehát hatástalan. A tett elkövetése előtti figyelmeztetés azonban feltételes reflexként beépül a tudatába.


Ha valaki állatot tart, elengedhetetlen, hogy a faj viselkedésének legalább az alapjait ismerje és értse. Különben keserves tapasztalatokat tud szerezni magának és az állatnak is.

2013. júl. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!