Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy kell fürdetni a cicát?

Hogy kell fürdetni a cicát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szóval nemrég kaptam egy kiscicát, és nem tudom, hogy kéne fürdetni, meg egyáltalán szabad-e, mivel köztudott, hogy a macskák nem igazán szeretik a vizet. A cica szerintem kb. fél éves lehet max. Szóval szerintetek, hogyan és lehet-e? Előre is köszi annak aki válaszol.
2009. okt. 16. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Akkor kell fürdetni, ha piszkos, vagy/és bolhás (akkor a megfelelő szerrel, amúgy neki való samponnal) egyébként nem muszáj és sűrűn nem is szabad, a kis bőrének nem tesz jót. Mi úgy fürdettük, hogy a mosdókagylóba tettünk pici langyos vizet, kétemberes meló!:) bár a miénk a vízicicák közé tartozott, ő a csap alá is dugta a fejét inni, de a legtöbb nem szereti. Szóval bevizezed a kis bundáját, pici sampon, aztán leöblíted jó gondosan, utána lehet törölközővel szárítgatni. Aztán megnyugtathatod:) főleg ha kicsi, ilyenkorra valószínűleg elege lesz az egészből:) sok sikert.
2009. okt. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk van egy 10 éves macskánk és sosem lett fürdetve. Semmi baja nincs.:D
2009. okt. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Mi akkor furdetjük emg ha nagyon bolhás, és nincs más megoldás, kis folyékony szappan (de az csak a bolhócák miatt) és fontos hogy meleg legyen a víz, legalább 32 fokos, de lehet embertesthűmérségletű is, és vegyél fel valami kertészkesztyűt, külömben vérfűrdő lesz...
2009. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem koszos, vagy bolhás, szerintem különösebb okod nincs a fürdetésre.

Nekünk régebben az egyik cicánknak nagyon korpás és száraz volt a bőre, foltokban hullott a szőre, ekkor választhattam, hogy gyógyszereket kap, vagy fürdetem nizoral samponnal 2 hétig.


Akkor úgy oldottuk meg, hogy ketten fürdettük. Kádba engedtünk langyos vizet. Egyikünk fogta a macskát, másik meg mosta :D

Nem volt egyszerű, de megoldottuk. Mondjuk azt tudni kell, hogy a mi cicánk vagy 6 kg és vak szegény, így még nehezebb volt.

2009. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy Toepler a filmjében.
2009. okt. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A cicát alapjában véve nem kell fürdetni. A nagyobbik cicám még sosem volt fürdetve (1éves) a kisebbik (9 hónapos) is csak egyszer, mert amikor megkaptam nagyon büdi volt. A cicák az ébren töltött idejük több mint 60 %át mosakodással töltik. Amennyiben nem betegek, úgy rendszeresen mosakodnak, nem büdösek, tiszták.

Azt sem mondanám, hogy a cicák nem szeretik a vizet, mert az enyéim mindig dugdossák a mancsukat a fürdővizembe :)

2009. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :)
2009. okt. 17. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!