Kezdőoldal » Állatok » Macskák » E hónap végén lesz 3 hónapos...

E hónap végén lesz 3 hónapos a cicám. Mindig rohangál, nyávog, nagyon sokat dorombol stb. Azonban tegnap óta teljesen levert. Mégis mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy lehet azért, mert nem ugyan azt a tápot eszi, vagy nyers hústól. Utóbbit még sosem kapott, szóval ez kizárt. Valamint ma azt vettem észre, hogy mintha nem érezné a hátsó lábaiban az erőt. Furán is ült fel kicsit és úgy is ment, mintha el lenne zsibbadva.

Arra gondoltam még tegnap, hogy lehet sokat evett, kicsit fáj a pocakja és ezért nem rohangál-ami érthető. De ma még szinte semmit nem evett, csak egy kis tejfölt volt hajlandó nyalogatni.

Egyébként van bolhanyakörve és benti cica.

Bizonyára sok oka lehet, hogy ilyen most... lehet csak az időjárás?



2013. júl. 4. 14:36
 1/7 anonim válasza:
Esetleg nem adtal neki apro csontot?Volt mar szeklete?Mert ha nem ,erdemes lenne elvinni allatorvoshoz.
2013. júl. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem kapott csontot. És igen, ez a vicces, hogy tegnap is volt pisi és kaki meg ma is.

Az a baj, hogy nem tudom most orvoshoz vinni, max akkor ha ingyen vizsgálja meg.

Ha nem muszáj már csak azért sem vinném, mert sajnos sok orvos a pénzre hajt és ha kell, ha nem... adják a gyógyszereket. :/

2013. júl. 4. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs mese, ez tényleg állatorvos gyanús. Annyit tudok tanácsolni, hogy vedd fel a kapcsolatot vmi állatvédő menedékkel, menhellyel, hátha ők tudnak okosat mondani. Azt nem kell elvárni senkitől, hogy ingyen dolgozzon, de hátha tudnak tanácsot adni, hogy kihez vidd, kivel lehet megdumálni a fizetési módokat. Az állatorvos azért is drága, mert ugye az állatokon nincs tb, a gyógyszerek drágák. Lehet, hogy vidéken még olcsóbbak is, mint Bp-n. (Mi mostanában keresünk dokit a cicánknak Pesten, az árlistát is figyelembe vesszük.)

Sajnos nem normális, ha egy eleven, játékos kiscica hirtelen levert lesz. Sőt, amit írtál, hogy nehezen mozog, az ijesztő! Szerintem itt a gyakorikérdéseken nem fogsz találni olyan embert (legalábbis kevés eséllyel), akinek a cicájának ugyanez a baja, hiszen ez nagyon sok mindennek lehet a jele.

2013. júl. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem fog tudni senki pontos okot mondani, ezt nem is vártam. Megkérdeztem barátnőmet, neki volt már ilyen a macskájával. Meghúzta a lábát a cica és teljesen úgy viselkedett 2-3 napig, mint az enyém.

Amúgy hoztunk haza konzervet, sejtettem, hogy azt enni fogja. Hallotta, hogy csörög és egyből elkezdett nyávogni (bár nem olyan "idegbeteg módon" mint szokott) meg picit dorombol és megette az egészet. :)

2013. júl. 4. 15:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a cicád leesett valahonnan, amikor nem láttad és ráesett a hátsó lábára. Az én cicámnak is ez volt a baja, egy hétig nem tudott felkelni sem. Pisi, kaki is csak úgy volt hogy tartottam az alomban, amíg elvégezte a dolgát. Ugyanúgy evett mint normálisan csak egész nap aludt. (Mivel fekvő helyzetben jobb dolga nem volt :) ) Ha a cicád eszik, akkor nagy baj nem lehet szerintem. Ha a lábával van baj, akkor ő fogja érezni, hogy mikor hogyan erőltesse, de lehet hogy tényleg nem ártana megnézetni a dokival mivel még elég pici a cicád.
2013. júl. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egész nap van itthon valaki (vagy én vagy párom) szóval nem hiszem, hogy leesett de az megesik, hogy a kutyával túl erősen nyúzták egymást.

Nincs feldagadva semmije, eszik rendesen. Közben kaptam egy infót a szomszédtól, hogy lehet férges vagy fogzik. Utóbbi esélyes, mert a száraz tápot nem, de a konzervet eszi.

Most kap féreghajtót, ha nem lesz jobban holnap, akkor cicáknak való fájdalom csillapító kap. Ha holnap sem lesz jól, akkor meg sajnos doki. :S

2013. júl. 4. 22:44
 7/7 A kérdező kommentje:

Nos, örülök, hogy nem vittem orvoshoz mert szerencsére "csak" a lábával van gond. Húzza kicsit, tuti megütötte vagy meghúzta valahogyan.

Ma már ette a száraz tápot, dorombol, bújik. :) Szóval köszi a válaszokat, szerencsére nincs nagy gond vele.

2013. júl. 5. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!