Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Első séta a szabadban, hámmal....

Első séta a szabadban, hámmal. Hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos kis csibészem, akit lakásban tartunk. A hámot kezdetektől fogva nagyon jól viseli, könnyen rá lehet adni (leszedni más tészta), sőt, pórázzal is engedelmesen jön mellettem, ha van nálam elég kaja. Eddig csak egyszer-kétszer ijedt meg, amikor korlátozva érezte a mozgását. A helyzet az, hogy nem tudom, ki tud-e belőle bújni. Nem tudom, mennyire szorosan kell rátenni, sőt, az egész mindenség csúszik rajta, mert még nagyon pihe-puha bolyhos szőre van. Először a társasház kietlen udvarára vinnénk ki, és ha ügyes lesz, kivisszük majd a ház elé is, ami már zöld terület és csak egy csivava szokta néha látogatni. Milyen óvintézkedéseket lehet tenni?
2013. júl. 4. 16:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem még várj a kinti sétával, míg megnő rendesen. Akkor be tudod állítani a hámot rendesen. Otthon teszteld, hogy ki tud-e bújni: mondjuk valaki fogja meg a pórázt vagy ha egyedül vagy, akkor addig kösd ki, és csalogasd valamivel, amire nagyon megy. Ha oda akar menni de nem tud, akkor úgy is kibújik a hámból-már ha laza neki a hám.

Amúgy meg érzéssel, látod, hogy oda fér-e még az ujjad vagy szoros-e neki nagyon.

2013. júl. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!