Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet e még férge? Többi...

Lehet e még férge? Többi kérdés lenn.

Figyelt kérdés
A cicám kb.3 hónapos,túl van féregtelenítésen és az oltásokon is.Az első féregtelenítéskor gélt kapott a nyakára,3 bolhája volt.Az ismétlő oltásnál másik orvos volt és írt fel neki egy kis tablettát,ekkor rövid időn belül egy hatalmas féreg jött ki a fenekéből,ennyi.Ha egy volt legalábbis egyet láttunk,akkor lehet e még benne több?Ismételjük meg a féregtelenítést?és mennyi idő múlva?Valamikor hallottam,hogy ha a macska bundája rángatózik /hullámzik/akkor férges.A bundája szép fényes és puha tapintású.Egyébként eléggé sovány pedig szerintem sokat eszik.Lakásban tartott macskának hogyan kell megoldani a fű evést?Mi családi házban lakunk,de nagy forgalmú az utcánk,ezért ragaszkodom,hogy bent lakjon,de nem tudtam neki cica sétáltató hámot venni,mert nagyok rá,vettem nyúlnak valót,olyan mint egy kiskutya kabát,de elfekszik benne,és ha fel is kel, pördül,forog,aztán elfekszik,szóval idegesíti,szoknia kell?vagy ne is próbálkozzak a felvételével?Sok kérdést tettem fel remélem tud valaki válaszolni.
2013. júl. 6. 12:51
 1/1 norzsu ***** válasza:

Először kb 4 hetes korukban szokták őket féregteleníteni, azután még 1x-2x 2 hetente.

A felnőtt macskákat is legjobb 3 havonta.

Hát ha kapott féreghajtót, és utána lefertőtlenítetted az almostálcát meg ilyesmi, (hogy ne fertőződjön vissza)és nem látsz férgességre utaló jeleket, akkor nem hiszem, hogy kéne újból. De ha esetleg újra féreghajtod abból sem lesz baj :) Kb a beadástól számított 2 hétre lehet ismételni. Az én szobacicámnak néha veszek cicafűvet, ha az nincs megfelel a búza is. Az cicámnak azt is ültettem és van neki a lakásban, azt is szereti rágcsálni:) Én nem vettem hámot. Néha kiszoktam vinni a hordozójában,(ami jó méretű, és rácsos elöl,és felül, úgyhogy jól kilát belőle)kis időre az udvarba.

2013. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!