Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska mikor növi ki a harapdá...

Macska mikor növi ki a harapdálós korszakot?

Figyelt kérdés

Mielőtt szólnátok, tudom, hogy azért csinálja mert kicsi, és jó látni, hogy egészséges és virgonc! Viszont sokszor már nagyon bedurvul, hiába szól, vagy hangoskodik az ember, ugyanúgy visszajön a kis gazfickó harapni. Ütni nem fogom, de van valami mód, hogy "rászóljak" ne harapdálja a kezem?

Vagy bizonyos dolgokat ne tegyen? 3 hónapos lehet amúgy.



2013. júl. 6. 13:27
 1/9 anonim válasza:
amíg kicsi, addig fogja csinálni akkor is ha nem akarod . mikor harapdál ? amikor a hasát simogatod ? azt minden macska utálja. az enyém is. ne fordítsd a hátára, mert akkor is harap, ne simogasd a hasát.a fejét szereti. ja és a füléért és a bajszáért is harap. sok sikert :)
2013. júl. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De aranyos lehet. :-)

Szerintem csak szólj rá, vagy rakd arrébb.

2013. júl. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Soha nem szabad provokálni, hogy harapdálja vagy rugdossa a kezed. Főleg ha fiú a cica.

Később gond lehet, mert ezt az állat megszokja és nem "növi ki". Lehetőleg a hasát ne simogasd, csak ha ő is ezt akarja és láthatóan tetszik neki.

Jól nevelt macska felnőtt korában sem harap meg, még akkor sem ha megérdemelné a gazdi.

2013. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem sose harapdálta a kezem. Pedig a hasát is simiztem apró korában és most is mikor már nagy. Azt nagyon-nagyon szereti, olyankor hátradobja magát, és órákig elvárná hogy simogassam a pociját.

Azt a rugdosósat amit valaki előttem írt viszont párszor csinálta játék közben kis korában amikor bedurvult.

Legalábbis azt hiszem ugyanarról van szó.

Tehát mondjuk játszottunk valamivel, el akartam tőle venni, őt a hátára feküdt, megfogta azt a valamit a fogával, meg az első mancsaival, és a hátsókkal meg rugdosta a kezem.

Ilyenkor amikor még kicsi könnyű dolgod van, mert arrébb tolod, vagy rászólsz (macskát is lehet nevelni nem csak kutyát), lefogod a lábát és közben szólsz rá, a harapdálásnál is odébb tolhatod a fejét, esetleg ha nagyon nem érti, akkor faképnél hagyod.

Ha meg esetleg tényleg nem szeretné hogy a hasához érj, akkor valahogy arra figyelj hogy játék közben azt kihagyd.

Ilyenkor még nagyon hegyesek a fogai és elég furcsán fog kinézni a kezed, később is maradandó nyoma lesz ha megharap, és fáj is.

2013. júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hiába rakom arrébb, akár drasztikus módszerrel, VISSZAJÖN!!:D Ráadásul tiszta pipa lesz tőle. Amúgy mindig harap ha ő akarja. Ha megsimizem harap, de van amikor a lábfejemet gyűri, mikor csak állok. Szóval szinte mindig harcol.:)
2013. júl. 6. 14:26
 6/9 A kérdező kommentje:

Van amikor idejön, dorombol, teszi magát 10 mp-ig, aztán belekezd a harapdálásba. Sosem provokálom ki.

10 évig volt macskám, megtanultam mi provokatív, nekik mi nem.:)

2013. júl. 6. 14:27
 7/9 anonim válasza:
Hát én is ebben a cipőben járok,nem lehet vele bírni,jön néz,harap,sőt ha megfenyítem,még dühösebb lesz,és letámad,/lány cica/kb 3hó.de durva,nem is dorombol nekem,a férjemnek igen sőt hozzá oda is megy ölébe fekszik,én meg le vagyok tojva,akkor sem hízeleg amikor kajáért kuncsorog.Pedig kényeztetem ahogy csak tudom,de semmi kedvesség nem jön tőle felém.Gondolom ez így is marad.
2013. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ismerős... már nekem is az agyamra ment, mert éjszaka is jött, megtámadta a combom, lában, harapdált, sőt karmolt is. Már kezd növögetni (5 és fél hónapos) és kezdi is ezt kinőni, szinte már nem is csinálja. Én egyszer már olyan ideges lettem rá, hogy beleharaptam a fülébe, de az sem érdekelte, csinálta ugyanúgy. Van egy nagyobb cicám, őt is állandóan piszkálta, harapta a farkát. Tőle is kapott pár nevelő pofont, de semmi hatása. Szerintem ezzel nem lehet mit kezdeni, türelmesnek kell lenni. Szóval neked szerintem lesz még pár intenzív heted.
2013. júl. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bucnéjudit válasza:

Most 7 hetes a fiú cicám. Harap, karmol, nem provokálom

Próbálom megfejteni a karmolás, harapás okát.Oké, hogy kicsi de már fáj . Vízzel próbálom lefröcsizni pár cseppel, azt nem szereti, de újra támad.

Megoldás???

2021. máj. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!