Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS a beteg cicámnak sehogy...

SOS a beteg cicámnak sehogy sem tudom beadni a gyógyszert, mit tegyek, tippek? Mi tévő legyek, nagyon sürgős?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A cicám beteg, és az állatorvos írt fel neki gyógyszert, ki is váltottam az állatpatikában, csak az a baj, hogy nem eszik semmit, vizet sem iszik, én szoktam az ujjammal kenegteni a száját vízzel. Hogy adjam be a gyógyszert, elég nagy sajnos, próbálta, virslibe, sonkába, kolbászba, párizsiba tekerni, csak szagolja nem veszi el. 1-et porrá zúztam és a nedves eledelre szórtam, de semmi. Nem tudom ledugni a torkán úgy mint az állatorvos.

Köszönöm


2013. júl. 6. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj vissza az állatorvoshoz, nézd meg a technikáját, nyomd be a pofiját oldalt amikor kinyitja a száját de ne csúzlival lődd be..
2013. júl. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Összetörve tedd bele natúr krémsajtba,tejfölbe-Ha ez sem megy,akkor doki.
2013. júl. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi a kutyusunknak egy falatka kenőmájasba csomagoltuk. Annak az illata elnyomta a gyógyszer-szagot, és amikor betettük a szájába jó mélyen, már símán lenyelte.

Ha rosszul "csomagolod", és megérzi a gyógyika szagát, kiköpi.

2013. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szánalmas, de én így szoktam. Macskát a földre, fölétérdelek, úgy, hogy a macska maga a lábszáraim/combjaim között van. Hátul a lábfejemet összekulcsolom, hogy ne tudjon kitolatni. Ha nagyon karmolós ennél a résznél valaki lefogja óvatosan a mellső lábait. Én meg szétfeszítem a száját és bedobom a gyógyszert középre, minél mélyebbre. Ha túl nagy, akkor több részletben. Aztán van amelyik rögtön le is nyeli, de úgy szoktam, hogy visszacsukom a száját és úgy hátrafeszítve tartom kicsit a fejét, addig míg nem nyel. Különben képes és visszakrahácsolja azt is, ami a nyelve hátsórészén van.

Tudom, hogy elméletben hogyan kellene kinyitni a száját, nem úgy, hogy bele nyúlok és kifeszítem, de az nekem nem működik. Az orvosnak/orvosnál kinyitja, de itthon meg csak mereszti a szemét.

2013. júl. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Törd össze,kevés vízet adj hozzá és szívd fel fecskendőbe és nyomd a szájába.

Viszont ha nem eszik,nem iszik remélem a dokid infúzióra rakja naponta.

2013. júl. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Én is így adtam be a macskának a gyógyszert, ahogy a négyes.

Száját kinyit, gyógyszert bedobni jó hátra, és összecsukni a száját.

Előbb-utóbb úgyis nyelni fog, és akkor lemegy a gyógyszer is.

2013. júl. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!