Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hetes koorában lehet...

Mahhoo3-3 kérdése:

Hány hetes koorában lehet elválasztani a kölyökmacskát az anyjától?

Figyelt kérdés

Ausztriában egy tanya melletti apartmanban lakunk és nagyon cuki, kicsi macskák vannak itt, gondoltuk elkérünk egy nagyon cuki vöröset, csak nagy kicsik, ezért megérdezem hány hetes korukban lehet elválasztani őket.

(Ők 8 hetesek)


( van egy havanesünk, össze lehet őket szoktatni?)


Előre is köszi a válaszokat!



2013. júl. 6. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan hány hetes korától,de nézzétek meg,hogy tud-e magától enni,illetve megtudja-e enni pl a cica konzervet. Ha ezeknek a dolgoknak megfelel,akkor nyugodtan le lehet választani. :)


Ami az összeszoktatást illeti,teljesen állat függő. :)

Az én kutyusom elfogadja a cicáimat. Neked kell tudni,hogy milyen a kutyád személyisége. :)

2013. júl. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 miau99 ***** válasza:
Neee, még nyolchetesen ne válasszátok el! 12 hetesen lehet elválasztani, addig még tanítja az anyja, és akkorra lesz elég önálló.
2013. júl. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8 hetesen el lehet választani, semmi baja nem lesz tőle.
2013. júl. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Igen a lelketlenek 8 heteset meg durvább esetben 6-ot mondanak, de szerintem is meg kéne várni a 12 hetet. Az egy dolog, hogy magától tud enni, de még nem elég kis stabil még 12 hetesen is nagyon gyerek. Kiegyensúlyozottabb lesz lelkileg is ha később választják el többiektől.

Tényleg az állataidtól is függ az összeszokás, de ha mindkettővel sokat foglalkoztok és együtt is játszotok, szerintem meglehet szerettetni őket egymással.

2013. júl. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak azzal, hogy a cicámat 12 hetes korában hoztuk el. Nagyon ügyes, tapasztalt, stabil idegrendszerű, tud bánni az emberekkel, nem agresszív, ha vmi nem tetszik neki.

De az állatvédelmi törvény itthon 8 hetet javasol.

12 hetes korukig a cicák tényleg ragaszkodnak az anyjukhoz. Nem fog kevésbé szeretni, ha kicsit idősebben hozzátok el. A lényeg az, hogy az anyja mellett emberek is gondoskodjanak a cicákról, szokja az ember társaságát.

2013. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi, mar hazajottunk es nem hoztuk el, de legalabb ezeket istudom mostmar,es azok a cuki cicak utan biztos vmikor lesz egy macskam, am nem karmolnak meg harapnak, mert a kutyank szajaba beteszem a kezem, meg a oszze is zarja a szajat se lesz semmi baja a kezemnek, es nem is elesek a karmai, ezek a cicak, tudom h jatekbol, de eles karmuk van, eroset karmoltak, felemeltuk oket a ruhankba 2 perc utan belekapott, h o most le akar menni, meg amikor kinyitotta a szajat, olyan hegyes fogaik voltak... ( bocs h ennyit kerdezek, de semmit nem tudok a macskakrol)
2013. júl. 9. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!