Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Le lehet erről valahogyan...

Le lehet erről valahogyan nevelni?

Figyelt kérdés
Van egy négy hónapos kiscicám és újabban folyamatosan karmol és harap. Már megsimogatni sem lehet, mert folyton megvadul. Talán egy nap csak egyszer engedi meg, hogy kicsit dédelgessem, utána mintha teljesen megőrülne. Még kölyök, persze, meg játékos. Hallottam olyanról, hogy fújjuk le vízzel, meg koppintsunk a fejére, mindennel próbálkoztam, de semmi sem használt. Valami tipp, hogy mit lehetne tenni még ezeken kívül? (Mielőtt még valaki háborogna, soha nem bántottam a cicát, a fejre koppintás tényleg csak koppintás volt, csak a miheztartás végett.)

2013. júl. 10. 21:32
 1/6 mantis religiosa ***** válasza:
Sokkoló?
2013. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen fajta a cica? A sziámi cicák szoktak ilyen harciasak lenni, de azért ez akkor is sok egy kicsit.

Próbáld meg azt, hogy elkezdesz játszani vele (jelen esetben nem jön jól, ha a játék a kezed). Mondjuk madzaggal, vagy tollal stb.

Fáraszt le, és aztán próbáld meg simizni. Vagy evés után, akkor teli a poci, nem pattog úgy remélhetőleg.

2013. júl. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Brit rövidszőrű és lakásban tartott cicáról beszélünk. Elég sokat költöttünk rá párommal és most csalódottak vagyunk, hogy nem lehet dédelgetni. :(
2013. júl. 10. 23:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Függetlenül a fajtától szüksége van mozgásra, főleg ha kölyök még.


Vegyetek neki ilyen játékot, és fárasszátok le vele.

[link]

2013. júl. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy sokat költöttetek rá, még nem jelenti, hogy ő bújni fog hozzátok. Nekem tényleg mázlim van a cicámmal, mert most is itt ülök a gép előtt vagy egy órája, már vagy 4x bebújt az ölembe, fetrengett, dorombolt, úgy kellett megfognom, hogy ne essen le. :D

Sokat-sokat játsszatok vele, az a kapcsolatot is erősíti majd.:)

2013. júl. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A tenyésztőjénél jól bántak vele? Az az időszak, amit még ott tölt, nagyon befolyásolja a cicák személyiségét és az emberhez való viszonyát.
2013. júl. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!