Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most hoztunk haza egy kiscicát...

Most hoztunk haza egy kiscicát. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Pár órája még eszünkben sem volt, hogy valaha macskánk legyen, erre most elhoztunk egyet. 3 hónapos, nagyon aranyos, eddig dorombolt nekünk, bújik hozzánk. Kibéleltünk neki egy kosárkát, adtunk vizet és virslit neki, szépen eszik. Be van most zárva a garázsba, ott alszik. De mi lesz holnap? A szüleim elmennek dolgozni, én meg nem értek a macskákhoz. Ide kellene szoktatni a házhoz, de nagyon félek, hogyha kinyitom a garázs ajtaját akkor kirohan és nem tudom megfogni. Vagy oda fog jönni hozzám? Az utcára nem tud kimenni, de hátra a kertbe igen. És ha ott elmegy akkor meg nem fogom.. Félek lerakni az udvarba, mert van egy nagy németjuhászunk. be van zárva, de mi van ha a macska odamegy? Vagy ha megijed az ugatásától és elfut? Mit csináljak velük? Az első napokban még ne találkozzanak? Vagy már most mutassam meg a kutyának? Amúgy a kutya mellett volt már 2 macska, az egyiket utálta, a másikat imádta és együtt aludtak. Ez a macska mellett pedig volt 2 kutya, az egyikkel jól kijöttek, a másik mindig fel akarta falni.. Szóval mit csináljak a macskával? Hogy kezdjem az ideszoktatást? Vagy előbb magamhoz kellene még szoktatni? És a kutya? Egy nap hányszor kell neki enni adni? Elég az ha csak este kap egyszer, mint ahogy a kutyánk is? Nekem életemben egy macskám volt, de az is eltűnt 2 hónap után.
2013. júl. 14. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
A kutyának a kutya gazdája (akit falkavezérként kezel) mutassa meg, kezdetben kézből, és határozottan hívja fel rá a figyelmét, hogy nem bánthatja.
2013. júl. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy pár napig ne engedd még ki szerintem, először téged / titeket szokjon meg. Majd ha ezek után kiengeded, nem fog elmenni, mert már megszokott titeket. A kutyának nem kell "megmutatni", szerintem félned sem kell emiatt. A kutyában / macskában "kódolva" van, nem fog csak úgy odasétálni egy ugató németjuhászhoz. Ne parázz, nem lesz semmi gond, azonban a kiengedéssel én még várnék pár napot.
2013. júl. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze nem rögtön elengedni akarom. Csak egy kicsit kihozni játszani vele meg simogatni. Csak attól félek, hogyha kinyitom a garázsajtót elrohan. És hányszor kell neki kaját adni?
2013. júl. 14. 21:51
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem egy hete van egy 8 hónapos cicám. Ő is bezárva van még,de nem tudom hogyan szoktassam majd hozzá a kutyámhoz aki utálja a macskákat. Én is azt javasolnám,hogy még minimum pár napig legyen bezárva aztán kicsit kiengedheted és játssz vele egyfolytában és úgy szinte esélytelen,hogy gyorsan elszaladjon :) A macsekot szerintem tedd egy láda alá ahonnan nem tud kijönni és a kutya se bánthatja. a kutyát vezesd oda pórázon.


Jó cicázást!

2013. júl. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kiscicának, mint más fiatal állatoknak is, naponta többször kell adni enni. Én mindig annyiszor adok ahányszor éhes, nem ragaszkodom szigorú szabályokhoz, mint a kutyáimnál. És lehetőleg ne virslivel etesd hanem valami macskatáppal.

Általában a kiscicák barátságosak és nem szaladnak el, de ezt neked kell látnod, hogy milyen. Nekem még mindegyik kisicámat sikerült vissztartanom, meg aztán nem is futnak olyan gyorsan, hogy ne lehessen elkapni. Az első napokban egész nap vele szoktam lenni. Bent a házban, és többször kiviszem az udvarba nézelődni kézben, majd a földre is leteszem. Ha nem vagyok jelen akkor bezárom valahova. Végül fokozatosan egyre többet van a fejügyeletem nélkül, és hamar megszokja hol a helye. Amíg még kicsi, cuki és nem fejlődött ki benne az óvatosság, addig érdemes bezárni azért is, nehogy felkapja valaki. Nagy korukra rendes kinti-benti cica lesz belőlük mindig.

A kutyáimmal nem nagyon szoktam ismertetni, egyszerűen csak élik az életüket egymás mellett és megszokják egymást. De az én kutyáim ki vannak képezve, és állatszeretőek. Nem ajánlom, hogy kézben vidd a macskát a kutyához, mert a legtöbb kiscica ösztönösen menekül és fúj ha lát egy kutyát. Inkább úgy engedd oda, hogy a kiscicának legyen szabad mozgástere miközben a kutya nem tudja bántani. Nem is kell közvetlenül a kutyához vinni, egyszerűen hagyd, hogy észrevegye, hogy ő is ott él miközben körülnéz a kertben. Messziről is látni fogja és akkor nem ijed meg annyira. Bár ha a kutya bemérgesedik és pl ugatja vagy nekimegy a ketrecének akkor nem jó ötlet.

2013. júl. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A macska nem kutya, egész nap kell, hogy legyen előtte kaja meg víz, mert sokszor kis adagot eszik. Még ne engedd ki, játssz vele a garázsban. Ha kinyitod az ajtót legyél óvatos, nehogy kiszaladjon.
2013. júl. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
forróvizespalackot bugyolálj be törülközőbe és tedd mellé megnyugtatja,mintha az anyja lenne ott.egyébként azonnal vigyétek el állatorvoshoz adjátok be neki a szükséges kötelező oltásokat majd otthon fürdessétek meg langyos vízben ovatosan.!!!(az állatorvos a legfonosabb vizsgáljátok ki macskaleukémiát hogy van e neki mert ha igen talán még nem késő meggyógyítani9
2013. júl. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!