Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adhatok a macskámnak és...

Mit adhatok a macskámnak és mit nem? (tej, tejföl, sajt stb? )

Figyelt kérdés
Most 3 hónapos. Enni eszik, de nem iszik, illetve a vizet nem, nem is kóstolja meg. Mivel 2 napja egy kortyot sem ivott, adtam neki tejet, azt mind megitta, viszont úgy tudom, nem szabad neki adni, mert hasmenést okoz. Valahol azt olvastam, hogy tehéntejet nem, de tejfölt szabad neki adni.. Annyi mindent írtak össze-vissza, hogy már tényleg nem tudom mit szabad és mit nem. Szóval mit adhatok neki amit szeret és nem lesz baja? Joghurt, sajt, tejföl, tej, tejszín - ezeket nem szabad? Vagy?
2013. júl. 15. 11:51
 1/8 norzsu ***** válasza:

Joghurtot, tejfölt, sajtot ehet a cica. A tejet nem szokták javasolni, mert sok macska laktózérzékeny, így mem tudják megemészteni, és hasmenést okozhat.

De boltokban kapható cicatejet ihat, minden gond nélkül.

2013. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Joghurtot,sajtot,tejfölt adhatsz neki.Minden nagyobb áruházban van laktózmentes tej,attól nem lesz baja.
2013. júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. De a tejföl, a joghurt és a sajt is tejtermék. Ha laktózérzékeny akkor attól miért nem lesz baja?
2013. júl. 15. 12:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert a tejföl és a joghurt hőkezelve van,ezért nincs benne laktóz.
2013. júl. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
és a bolti tej, amire rá van írva, hogy "ultramagas hőmérsékleten hőkezelt?":D
2013. júl. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem a hőkezelés miatt nincs a sajtban, joghurtban stb. laktóz, hanem mert ezek savanyított tejtermékek, aminek pont az a lényege, hogy a laktóz lebomlott.
2013. aug. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Tévedés, hogy a joghurt tejföl sajt nem tartalmaz laktózt! De igenis van bennük, és ezért biztosabb, ha ezekből is a laktózmenteset választjuk a cicánknak! :)
2015. jan. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor hogy lehet az, hogy a cicáinknak hasmenésük volt a sima tehéntejtől (nem én adtam nekik, hanem az egyik családtagom, annak ellenére, hogy megtiltottam..), de amikor adtam nekik sajtot meg kefirt nasizni, attól semmi bajuk nem volt? Szerintem fölösleges még ezekből is kiszórni a pénzt a "laktózmentesre", amikor az olcsóbb kefir, sajt, tejföl, joghurt, stb. se tartalmaz laktózt, vagy max olyan keveset, hogy annyitól nem is lesz semmi bajuk.
2017. aug. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!