Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg lehet tanítani a cicát,...

Meg lehet tanítani a cicát, hogy ne ugráljon a bútorra?

Figyelt kérdés
Első cica!Még kölyök és szeretném úgy szoktatni,hogy ne ugráljon a bútorokra,ágyra.Van rá esély?Fontos lenne,mert ha fölugrál,akkor nem maradhat.

2013. júl. 15. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát,nehezen.A macska öntörvényű állat.Próbáld meg azt,hogy ha felugrik,azonnal lespricceled vízzel.Ezzel le lehet szoktatni.
2013. júl. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarlak megbántani, és próbálok nem idegesen válaszolni de....

Mégis mit vártál? Ha nem tudod milyen egy macska, akkor minek viszed haza?

A macskák felmásznak mindenhova, ő nem fog a földön aludni. Könnyedén ugrál, a természetéhez tartozik, hogy felmászik mindenre, én kétlem, hogy erről le lehetne szoktatni. Persze arra meg lehet tanítani, hogy asztalra, konyhapultra ne ugráljon föl, de hogy ágyra, fotelra meg ilyenekre...

2013. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem hoztam haza!Egyszerűen itt ragadt az udvaron.Meglátott jött utánam,odafeküdt hozzánk.Végig velünk volt az udvaron.Sajnos ma megfogta kutyánk,de szerencsére nem lett semmi baja.Megsajnáltuk,hogy itt bóklászik és előbb-utóbb annyi lesz neki.Ezért fölhoztam a lakásba.
2013. júl. 15. 14:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Hm értem. Ez nagyon aranyos dolog tőled mondjuk :)

De ha ezt nem tudod megszokni, akkor inkább vidd el egy menhelyre, vagy keress neki gazdit, mert tényleg velejáró dolog ez a bútorra ugrálás, ágyban, fotelben, széken alvás :/

2013. júl. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Háát lehet,hogy az lesz :-( Pedig a 4 éves faimnak nagyon tetszik.Van még egy 1,5éves is és kicsit félek ez miatt is.Viszont nagyon jól viseli a foglalkozást és a gyerekeket.Persze nem hagyjuk,hogy cipelgessék.Eredetileg nem szeretem a macskákat,de ez annyira aranyos.Ahh,de egyfolytában a bútoron van és az ágyon.Ez annyira nem jön be és a férjem is még egy nagy kérdőjel.Ő tisztaságmániás lenne,ha nem lenne két gyerek és ráérne itthon takarítgatni.
2013. júl. 15. 14:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy le lehetne szoktatni róla. Inkább próbálkozz azzal, hogy abból a szobából tiltod ki, amelyikben félted a bútorokat. Mi is ezt csináljuk, négy szobába bemehetnek a macskák, egybe nem, de ezt se tanulják meg rendesen, ha nincs becsukva az ajtó folyton bejönnek. A lényeg az, hogy ha valami csoda folytán (de jó nagy csoda kell) le is tudnád szoktatni a felugrálásról, akkor is sok időbe fog telni.
2013. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Maxitabi ***** válasza:

A cicák szeretnek magasban lenni,biztonságos helyen aludni (vagy ahol érzik a szagunkat) ahonnan szemmel tudják tartani a környezetüket. A vízipisztollyal, virágspiccelővel nevelés bejöhet-ahova nem akarod,hogy felmenjen,lespricceled egy kicsit (konyhapult,asztal). Nálam is be van csukva pl a hálószobaajtó (persze bejönnek,ha nyitva van).

A megoldás: kaparófa-azt köszörülje,ne a kárpitos bútort és macskabútor- magasba tudjon ugrálni,felmászni. Pl egy-egy szélesebb polc a falakon lépcsőszerűen,amin el is feküdhet.Sokszor a kettő kombinációja jó.

A fali polcok pl: [link]

A kaparó lehet ilyen is: [link]

2013. júl. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Talán meg lehet, ha van neki saját bútorja amin ugrálhat és mászhat. Ilyeneket lehet kapni, vagy csinálni is. Nem egy nehéz dolog megcsinálni. Mondjuk én sosem értem miért nem mehet a macska fel az ágyra, kanapéra, max feküdni megy oda, semmi baja nem lesz tőle. Asztalra nem megy ha mindig lekülditek és meg van neki mondva hogy nem szabad.
2013. júl. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hát ha még a cica is kicsi, akkor nem hiszem, hogy komolyabb összezörrenés lenne a gyerkőc, és közte, megtanulják egymást kezelni :)

(csak mert írtad, hogy miatta és aggódsz kicsit)

2013. júl. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Itt neked kell megtanulnod, hogy semmi bajod nem származik abból, ha egy szobacica felmászik az ágyra. Max leszeded ha ottmarad utána egy kis szőr.
2013. júl. 24. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!