Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a gond az egynapos...

Mi lehet a gond az egynapos cicámmal?

Figyelt kérdés
Tehát. Úgy látom, hogy az egynapos kiscicáimon futkároznak valamik. 5 darab kiscica van és ebből 3-on biztos, hogy van valami. Ne tudom, hogy bolha vagy valami más. Segítsetek... kérlek!!

2013. júl. 16. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az anya macska bolhás, könnyen átmehet a kölykökre. Vidd el állatorvoshoz, mivel ők egyáltalán nem fürdethetőek.
2013. júl. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerontem bolha... De igy latatlanba nem fogja megmondani senki:/ viszont ha bolha akkor kerdezz meg egy allatorvost, mert nem fujkalhatsz akarmit egy ilyen kiscicara.
2013. júl. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
jah és az egészségesekhez pedig valahogy elkéne különíteni, hogy rájuk már ne menyjen. Az sem baj ha az anya kap egy jó kiadós fürdetést
2013. júl. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tegyél az anyamacskára bolha nyakörvet, ez jórészt a kicsikről is elűzi.

A helyüket takarítsd ki rendesen. Felsöprés, ecetes felmosás, és szórhatsz oda rovarirtót is. Sokáig nem mennek még ki a picurkák az alomból.


Az alomba tegyél tiszta ruhát, vagy hasonlót, mert azon is megtelepszenek a bolhák, és rápetéznek.


A bolháról tudni kell, hogy nem a macskában "lakik", csak enni jár fel rá. Falrepedésekben, szőnyegben, porban szoktak bujkálni, oda is petéznek.

Ezt kell megszüntetni, gyakori takarítással és rovarirtással.


Ecetet, citromot nem szeretik a rovarok, ezt nyugodtan használhatod takarításhoz.


Arra is figyelj, hogy rátok ne másszanak át, mert ha beviszitek a lakásba, baromi nehéz megszabadulni tőlük.

2013. júl. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem... köszi a segítséget...
2013. júl. 16. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!