Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kutyánk bántja a macskánkat!...

A kutyánk bántja a macskánkat!? Összeszokhatnak valaha? Vagy meg fogja enni a macskámat?

Figyelt kérdés
Máltai selyemkutya 6éves, nagy macska ellenes! Hazavittem egy kiscicát és hetek óta odáig jutottam, hogy megtudom neki mutatni tenyérből (mert a cica így nem tud elbújni, de az elmúlt két alkalommal majdnem megharapta a cicát, pedig az nem csinált semmit!A kutya szaglászta, majdnem nyalogatta is a fülét, aztán kapott egyet!

#kutya #macska #cica #bánthatja
2013. júl. 17. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi úgy szoktattuk össze a kutyákat a macskákkal, hogy együtt voltak kint a kertben, és amikor láttuk hogy a kutya ugatva rohan a macska felé, felvettük a cicát, és rászóltunk a kutyára, hogy ne bántsa. Megértette hogy a macskát ugyanúgy szeretjük mint őt (persze ilyenkor a kutyát is meg kell simogatni). Nagyon jól összeszoktak, már megvannak egymás mellett.

Persze lehet, hogy csak szerencsénk volt és másik kutyák és macskák esetében nem válik be a módszer.

2013. júl. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Többször meg kell mutatni a kutyusnak a cicát,ha morog vagy meg akarja harapni keményen rá kell szólni,hogy nem szabad.Először próbáld csak tenyérből,majd tedd le a földre a cicát,messzebb a kutyától,de ne menj messzire,nehogy baj legyen.Ha ismét ugat,harapni akar szólj rá megint.Hosszadalmas lehet,de a kutyus remélhetőleg előbb utóbb megérti,hogy nem szabad bántani.Kitartás,sok sikert hozzá!:)
2013. júl. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tényleg buta ilyen szempontbol a kutya,megette a szomszed kacsait is.ma is letettem a macskat és egyből rámozdult..kapott is az orrára,akkor odebb ment és vissza se nézett,de ha elengedtem volma a cicat akkor tuti elkapja...pedig annyira ki akar menni... :-(
2013. júl. 17. 22:40
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Megenni nem fogja, de megölheti. A kutyát tanítani kellene és szoktatni a cicákhoz. Nehéz dió, de az én kutyámnál is sikerült, legalább a saját cicánkat nem bántja. Az idegeneket viszont utálja!
2013. júl. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A cica is a falkához tartozik - ezt kell megértetni vele. Illetve, ha te vagy a falkavezér, vagy apud, anyud, neki is közre kell működnie ilyenkor, és letiltani a kutyát a támadásról.
2013. júl. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Én úgy szoktattam össze a kutyámat és a macskámat hogy az első napokban csak a kezemből mutattam meg a kutyának ha meg akarta harapni rákiabáltam a kutyára és megütöttem egy kicsit a fejét ezt addig csináltam kb. 2 óránként amíg a kutya rá nem jött ,hogy nem szabad a macskát megharapni. Amikor kivittem a macskát és a kutya csak megszagolta akkor megsimogattam a kutyát. aztán amikor már ezt is megtanulta akkor már elengedtem a macskát de csak úgy hogy kint ültem mert ha a kutya morgott vagy ugatott akkor felvettem nehogy bántsa. ezt kb. 3-4 napig csináltam és addigra a kutya annyira megszokta a macskát hogy nyugottan ott tudtam hagyni kettesben őket.


Nekem ez segített lehet ,hogy nálad nem fog de nem árt megpróbálni :)

2013. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

hetek óta odáig jutottam, hogy megtudom neki mutatni tenyérből"

Így van ez egy lassú folyamat összeszoktatni kutyát macskát. Jól csinálod! :)

Mutasd meg a tenyeredből. Így a kutya tudni fogja hogy hozzád tartozik a macska, és ezen kívül minig érezni fogja a macska szakod rajtok.

Több hónap múlva amikor már egyedül is kimenne a cica akkor a kutyára határozottan mérgesen rá kell szólni hogy ne bántsa. Érteni fogja a kutyus, hogy nem szabad bántani.

Ez a folyamat is eltarthat fél-egy éven keresztül.

Csak ezután több mint egy év múlva fognak összeszokni, amikor majd játszani is fognak talán együtt.

Azt írod , hogy a kutya kapott egyet. Ezt csak a legutolsó legyen amikor a macskát már a szályából kell, hogy kived. Különben határozottan ordítsd le a felyét! Ha levered, mégjobban haragudni fog a macskára, így nem fog vele kibékülni. Ha rákiabáltál is a kutyádra, hogy hadja békén a macskát utánna mindig símogasd meg, és mond neki hogy jó kutya. Ha jutalmat kap, hamarább megszokja az új szabályokat.

Sok sikert.

2013. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..lassú lesz úgy érzem.. Nem az én kutyám,barátoméknál lakunk,de hallgat rám a kutya..de mikor meglátja és fut na akkor senkire nem hallgat.nem fogom megsimogatni,mikor rosszat csinál.jól megszidtam,és igy is éreztem hogy ez rossz..ő is tudja mert utána hiába hivtam oda,nem jött.elfordult és odébb ment kb inkább odébbmegy mert tudja,hogy rosszat fog csinálni nem bírja ki... De bezzeg ilyenkor ha leteszem és játszik a csivavával a macsek,már jön is vissza a dög és már ugrik is rá...nem merem kipróbálni hogy hagyom mi lesz a vége,lehet megszagolja csak és ha nem fut már nem is érdekli,de ha nem,az a macskám életébe kerülhet...
2013. júl. 21. 16:30
 9/12 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálnám, hogy miután megszagoltattam vele a macskát a kezemből és még mindig ilyen nehezen értené meg, akkor letenném a nappaliban (mindegy, hogy hol, csak egy zárt helyiség legyen, ahonnan egyikük sem tud elmenekülni) a macskát és pár lépésre állnék tőle és csendben várnék. Hagynám, hogy közel menjenek egymáshoz, de ha bármelyik támadólag lép fel (leginkább a kutya, de az sem szerencsés, ha a macska fújtat, mert attól ideges lesz a kutya) rögtön közéjük állnék, odalépnék és a lábammal ellökném valamelyiket (nem durván).

Amúgy a kutyát nem csapkodással és az orrára koppintással kell nevelni, hanem erélyesen rá kell szólni, de ha annak ellenére is rosszul viselkedik, akkor megfogni oldalról a nyakánál és földre vinni és fogni, amíg meg nem nyugszik és meg nem adja magát, csak azután elengedni (ez nem fáj neki, de ez a leghatásosabb, egymás közt is így rendezik).

Ha ezeket alkalmazod és elfogad falkavezérnek, akkor utána elég lesz rászólni, ha negatív viselkedést tapasztalsz és rögtön abba fogja hagyni. Később pedig már nem is próbálkozik és nem fogja bántani a cicát.

2013. aug. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm ezt megpróbálom! Tegnap találkoztak össze éppen megint, és hát nem volt eredményes... Ez kint történik, mivel a szerencsétlen cicám a kutyák miatt nem tud kimenni! A csivava játszik vele, sőt a macskám gyepálja el.. de a máltai...megszagoltattam vele kézből, meg is nyalogatta, aztán odébbállt! Gondoltam nem lesz baj...Hát mikor leraktam és a csivavával játszott na akkor a máltainak is sűrgősen oda kellett mennie, hiába kiabáltam rá, semmi...Megszagolta a macska csak feküdt a fűbe, nézték egymást, aztán a kutya megint kapott felé, rászóltam és kicsit visszahúztam..megint nézték egymást, a kutya megint kapott, de ekkor már elég közel is volt, a macska eléggé hátrahúzódott és fújt egyett... na akkor bedühödtem, hát nem igaz, hogy lehet ilyen idióta kutyát nevelni, nem ért a szép szóból? megragadtam a grabancát, kapott az orrára meg a valagára és elindítottam befele irányba és mondtam neki, hogy befele! Be is ment! De ez nem maradhat így...Meg kell, hogy szokják egymást..A kutya marad, mert nem az enyém, nem az én házam, ezt nem én döntöm el..és a macskám is marad, ez meg az én döntésem és kész! Nem fogom másnak adni egy kis nehézség miatt, mikor így is az utcáról szedtem össze! Teljesen belebolondulok már, de ez van...Várom a további ötleteket!
2013. aug. 5. 07:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!