Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kóborállat gyüjtési akciókon...

A kóborállat gyüjtési akciókon a nyakörves macskákat is szedik?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves ivartalanitott kandúr cicám. Az ujságból kiderült ,hogy ma kóborállat gyüjtési akció van.Ám az én nyakörves cicusom még az ivartalansága ellenére is néha nincs itthon. Félek ,hogy őt is befogják. a nyakörv ugye számit??Nyugtassatok meg.

2013. júl. 17. 16:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Amugy meg ,hogyan irjam rá a nyakörvre a címemet és a telefonszámom??? Az alkoholos toll irása lekopik róla a golyóstoll pedig nem is látszik rajta. A filc is lekopik. van valami megoldás???
2013. júl. 17. 16:43
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy koborallat gyujtesi akcio?

Amugy ha a nyakorvre teszel egy apro kapszulat, benne egy papiron a cimed, telwfonszamod, akkor elvileg az jo megoldas.

2013. júl. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én sem hallottam erről, országszerte van ez az "akció"? És kik csinálják?


Szerintem ne aggódj, ha van nyakörv a cicán csak nem viszik el. Amúgy ez totál hülyeség, mert sok macskán nincs nyakörv akkor sem, ha van gazdája és foglalkoznak vele. Én pl. azért nem rakok rájuk, mert nem egyszer fennakadtak már macskák a nyakörv miatt oszlopon vagy ágakon és nem sokon múlt, hogy nem fulladtak meg (sehogy sem jó, ha túl szoros az a baj, ha lazább akkor pedig az).

Akkor hogy állapítják meg, hogy gyűjthető-e a macska? Ha fényes a szőre azt gondolják biztos minőségi eledelt kap és nem viszik el? De akkor mi az a pont, ahonnan már nem tűnik elég egészségesnek és ki határozta meg azt?

Ráadásul, hogy fogják be a macskákat? Kutyát még csak-csak meg lehet fogni valahogy, de a bizalmatlanabb vagy vadabb macskákat?

És hová viszik ezeket az állatokat? Menhelyek tele, rögtön viszik altatni? Azt nem is tehetnék meg épp azért, mert nagy a hibalehetőség, hiszen gazdával rendelkező cicát is befoghatnak.


Egyébként ha ráteszel egy kis bilétát vagy kapszulát a nyakörvre (lehet kapni olyat, amin eleve van) és arra ráírod a dolgokat, akkor az tényleg jó megoldás. Chipet is lehet a cicába rakatni, de kérdés, hogy leolvassák-e...

2013. júl. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez nem Magyarországon van. Szerbiában ,én ott élek egy Ada nevű kisvárosban.
2013. júl. 17. 17:26
 5/9 A kérdező kommentje:
És hogyan rögzitsem a nyakörvön a kapszulát???
2013. júl. 17. 17:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, vagy úgy...

De szerintem a mondandóm nagy része akkor is áll (pl. Szerbiában sem tudnak a macskák után repülni az emberek :D).

Ezért írtam, hogy lehet kapni olyan nyakörveket, amiken eleve van ilyesmi. Szerintem cseréld le egy olyanra.

Vagy ha ki tudod úgy lyukasztani, hogy átfűzz rajta egy karikát és ne szakadjon szét, akkor a jelenlegire is felszerelheted, nem olyan bonyolult dolog ez. Én a helyedben végigjárnám a boltokat, vagy neten keresnék webshopot és vennék egy olyat, amivel már nem kell bajlódni.

2013. júl. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó választ!!!
2013. júl. 17. 17:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyujtes idejere zard be a cicadat a lakasba, en nem kockaztatnam meg, hogy elvigyek esetleg!!
2013. júl. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Még véletlen sem engedem be a házba!!!Macskának szigorúan kint a helye.
2013. júl. 18. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!