Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S! A macskám csokit...

S. O. S! A macskám csokit evett! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy pár perce a Perzsa lány macsekom bemászott a konyhaszekrénybe és beledézsmált a felbontott Milkacsokiba. 4 kockát megevett. Ettől még nem lesz baja??? Ja és nemrég olvastam ,hogy a macskák nem érzik az édeset. Akkor meg az enyém miért evett csokit???

2013. júl. 19. 17:00
1 2
 1/12 anonim válasza:
29%
akkor pánikolj ennyire ha legalább patkánymérget nyalt be a cicó,nem milkacsokit..jézus..
2013. júl. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
nem lesz tőle semmi baja..:D
2013. júl. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy kis tájékoztató, hogy mit nem ehet egy macska: [link]


A csokoládé ugyan ide tartozik, de ekkora mennyiségtől még nem lesz baja.

2013. júl. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Még ha egy táblával megevett volna, akkor sem lenne tőle különösebb baja. Ne aggódj!

Amúgy szerintem az illatát érezheti, és gondolom több minden van benne, aminek különböző illata van. De az is lehet, hogy egyszerűen elkezdte rágcsálni, aztán észrevette, hogy az ehető...

2013. júl. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Ennyitől nem lesz baja. Szerintem meg sem tudnának annyit enni, ami nekik már méreg. Persze ezt nem kell rendszeresen nekik adni, de hát te sem szándékosan tetted.

Amúgy én sem értem, hogy honnan veszik, hogy nem érzik az édeset, az én macsom kikunyerálta az édesítőszeres limonádét tőlem és jobban lefetyeli, mint a vizet. Akkor a citrom jön be neki? Áh...

2013. júl. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!Akkor megnyugodhatok én és a cicám is.
2013. júl. 19. 17:23
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

No, azért itt nem minden igaz..

A macskák szervezete ugyanis nem tudja lebontani a csokiban lévő teobromint, ami így szív-érrendszeri tüneteket okozhat, nagy mennyiség esetén halált. Túlpörög a kis szívük tőle, mint nekünk nagy mennyiségű kávétól.

Minél töményebb a csoki, annál nagyobb a baj (keserűcsoki).

Egy-két kocka tejcsoki még nem szokott gondot okozni.

2013. júl. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

19:19

Akkor maga a kakaó a lényeg, tehát az ártalmas, abban van az a vegyület ugye? (A kakaó pedig pl. a csokikban.)

2013. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, így van, a kakaó a cicáknak és kutyáknak méreg. Épp ezért a fehér csoki kevésbé veszélyes, az alig tartalmaz kakaót.
2013. júl. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Süle Dominik válasza:
Az én macskám két csokis kekszet evett meg. És semmi baja. Sőt.
2017. márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!