Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal,...

Mit csináljak a macskámmal, hogy ne legyen ilyen büdös?

Figyelt kérdés
Kijárós, 2 éves kandúr cicus. Fürdetés lehetősége szóba se jöhet,mert ki nem állhatja a vizet. Többször próbáltam már,de egyszerűen még a fürdőkádban,szinte kikötve hámmal is próbáltam bent tartani,de egyszerűen lehetetlennek bizonyult. Próbáltam a száraz sampont is,hát,az fél napig,esetleg 1 napig hat.. mit tehetnék vele?

2013. júl. 20. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás.
2013. júl. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
15%
Macska nem való a házba, ilyen egyszerű. Hiába fürdetnéd akkor sem lenne jobb.
2013. júl. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Sokféle dolog lehet. Inkább vidd állatorvoshoz ő biztosan tudja "szagtalanítani".
2013. júl. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Ivartalanítsd állatorvossal. A kandúrmacskák nagyon büdösek tudnak ám lenni, nekem 2 van bent, olyat vizelnek h ajjaj...:D a vizeletük olyan szagú, nem ők maguk. Én is ivartalaníttatom őket majd, egyenlőre spórolok rá :) de tényleg érdemes
2013. júl. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

2ik, tán, ha értelmeznéd a kérdést. kijárós, ezzel a szóval kezdődik a kérdés. nem szobacica. valamint, attól, mert kint vagy bent van, nem oldódik meg a szaga.

mondjuk, jó lenne tudni, hogy milyen is az a szag, mert a cicák alapban egyáltalán nem büdösek, nincs szaguk. lehet, kint összeszedett valamit, az bűzlik rajta.

s mellesleg, én pl. Angliában lakom, és itt nemhogy a cicát, de minden állatot bent tartanak a lakásban, a rotweilert is, labradort is, huskyt is.

2013. júl. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ! :) Hát,inkább ürülékre hasonlít a szaga... de nem csak a hátsó fele,a nyaka is olyan szagú ><. És ivartalanítva les hamarosan,remélem elmúlik tőle ez a borzasztó szag..
2013. júl. 20. 23:56
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem belemászott valamibe, s nem tudta magáról letisztítani. ötletem viszont nincs sajnos, a fürdetésen kívül.
2013. júl. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
amíg nem ivartalaníttatod addig próbáld minél többször fürdetni , hátha hozzászokik
2013. júl. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mikor olvastam a kérdést, bennem is az fogalmazódott meg, hogy büdös??? A macsekok nem szoktak büdösek lenni, akkor sem ha kintiek. Lehet ő valami külön hülye szokással megáldott kandúr, aki bele hempereg a kinti ürülékbe, dögbe, egyebekbe. Nekem is van egy kinti-benti cicám, ő néha macskavizelet szagú, szerencsére nagyon ritkán, de iszonyat büdös. Lehet érezni, hogy olyan helyen járt, ahol a bundájával felszedte, mert ő ivartalanított. Én ilyenkor átdörgölöm enyhén macskasamponos törölközővel, akár 2x is, utána sima vizessel, amíg a sampon le nem jön, utána szárazzal... ez általában megoldja a helyzetet, mivel csak a bundája felszínén van a kosz, bűz. Nem feltétlenül kell teljesen megfürdetni. Lehet a tiédnél is megoldaná ez a dolgot, de ha sűrűn ilyen a cicád, akkor nem tudom mi lehet a megoldás, lehet az ivartalanítás után is megmarad ez a hülye szokása, de lehet elmúlna.
2013. júl. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vizsgált át, hogy nincs-e rajta seb, aztán tedd be a kádba, vagy egy nagy, mély lavórba és fürdesd meg. Értem, hogy nem szeret fürdeni, de csak te vagy a nagyobb és te vagy a gazdája, fogd le és kész.

Nekem is végig keservesen nyávogtak, pedig vigyáztam rájuk, semmi bajuk nem esett, mégis még akkor is folytatták, amikor már törölközőbe csavarva fogtam őket. :D Ez hiszti.

Én először vödörben próbáltam, hát ők is ellenkeztek, először ketten kellettünk, hogy berakjuk a vízbe, mert mind a négy lábával próbálta eltolni magát a vödörtől (majdnem fel is döntötte). Természetesen csikart, harapott is, de már akkor is, amikor még csak a víz fölé emeltem. Szóval ezzel nem kell törődni.

A lényeg, hogy kb. a nyakáig érjen csak a víz, a fülébe ne menjen! A fejét óvatosan szivaccsal lehet tisztítani, ha a nedves, habos szivacsot párszor hozzányomkodod, akkor is kellően vizes lesz, csak nem folyik a fülébe, szemébe.

Esetleg azt lehet még megpróbálni, hogy először beülteted egy üres lavórba, és folyamatosan öntöd rá a vizet. Bár szerintem az még rosszabb, mert zavarná és ki akarna ugrani és még tovább kellene lefognod, amíg megtelik a lavór.


Vegyél fel "munkás kesztyűt" (nem tudom, mi a rendes neve, apámnak is van - vesz is mindig újat, ha az előző elhasználódik, szóval szerintem nem lehet drága- , abban pakolja odakint a dolgokat, mert erősebb anyagból van, nem megy át rajta a szálka sem a fából stb. Akkor legalább nem csikar össze, harapni pedig ritkábban szoktak és talán az ellen is jó lesz.


Esetleg zuhanyoztatni is lehetne, valaki lefogja, a másik végigmegy rajta alacsony, kímélő nyomással, majd rá a sampont jól felhabosítani és bemasszírozni, rajtahagyni egy ideig, majd leöblíteni és szükség esetén megismételni. Ha a fejénél is fogjátok és hátulról ér a víz, de nem áll benne, akkor szerintem jobban viselné.

2013. júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!