Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mondanátok jó középkategóriás...

Mondanátok jó középkategóriás macskatápot felnőtt cicának?

Figyelt kérdés

2013. júl. 23. 01:22
 1/6 anonim ***** válasza:

A jó fajtában van tápérték. Pl royal canin.

A középkategóriás kb az összes többi, ami "márkás". Az én macsekommal sok mindent próbáltunk, mi ízlik neki. A kitekatot szereti. Bár tudom, hogy nem ér sokat, de csak nasinak kapja :) Mert ízlik neki :) Ha sok tápot adnál neki, akkor inkább a minoséget ajánlom.

2013. júl. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Brit prémium az, ami tuti ilyen.
2013. júl. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Mi a CatChow-t adjuk.Régen Royal Canint kaptak de azt 3 macskánál nem lehet fizetni.Ám a többi még ha márkás is semmit nem ér nekünk ezt az állatorvos ajánlotta ez sem egy luxusmárka de eben a kategóriában kiemelkedik.A Whiskas,Kitekat és Friskies nem ér semmit.
2013. júl. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ian Catman ***** válasza:

Az én tapasztalatom szerint (mint macskaszerető és macskatartó is), attól függ, mennyire felnőtt és min nőtt fel. Ha már elmúlt három vagy négy éves, gyakorlatilag lehetetlen megváltoztatni a táplálkozási szokásait, ezt max. egy éves koráig be kell állítani. Mivel bevett szokásai vannak, ezért nem tudod előre kitalálni, mi lesz jó neki. A felnőtt macsek már ragaszkodik mindenhez, az emberhez, a fekhelyéhez, a kedvenc napozó helyéhez, és az ételéhez is.

Szerintem tehát próbálkozz több félével is, és úgyis ő fogja kiválasztani, mit méltóztatik megenni szívesen őmacskasága. (És persze nem kell a macskaellenesek kommentje, hogy ha kiéhezett, mindent megeszik, az állatkínzás.)

Egyébként hogy mi a középkategóriás... szerintem a Whiskas sem drága, az én sziámim nem hajlandó mást enni, hiába teszek elé bármit.

Viszont a macskatápot hígítani kell időnként, mert a macska kevés folyadékot tud egyszerre felvenni.

Ezért bármilyen tápot kap, "csemegeként" feltétlen kapjon hetente egyszer legalább egy kis csirkemájat (heti ötven forintból kijön), vagy paradicsomos halkonzervet (az sem drága, de ott megint ez a helyzet, nem mindegyiket fogja szeretni). A máj és a hal neki csemege, szívesen eszi, és hígítja a táplálékát ami kell az emésztőrendszerének.

Kismacskánál tényleg csak szoktatás kérdése, felnőttnél meg jó próbálkozást. Ki fogja választani amit szeret.

2013. júl. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Zozo,berlioz,cicó



Mae(mé), szaffi, dorina, cirmi, jessie,suzy,dawn(dón)

2020. júl. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Húha bocsi véletlen átléptem egy másik kérdésre azt hittem egy nmásik kérdéshez irok😂😂😂
2020. júl. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!