Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S! Azt hiszem találtuk...

S. O. S! Azt hiszem találtuk egy American Curl Shorthair/Amerikai kunkorifülű cicát! Mit tegyek ha meg szeretném tartani? Fajtáról infók? (állítólag nagyon ritka)

Figyelt kérdés
Több km-re a várostól, a tanyavilágban bukkantunk rá, alultápláltan. Hófehér, rövid szőrű, a google-s keresgélés után jöttem rá a a lehetséges fajtájára. De nem sok infó volt az alapinfókon kívül. Elvileg, ha a közelben tenyésztő lenne, annak valami nyoma lenne az interneten, nem?

#macska #macskafajta #american curl #amerikai kunkorifülű
2013. júl. 23. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kicsi a valószínűsége hogy az lenne. Ha szeretnéd tarsd meg. :)
2013. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kinézetre teljesen az! Minden stimmel! Sajnos nem fényképeztem le, de ugyanígy néz ki: [link]
2013. júl. 23. 14:03
 3/12 A kérdező kommentje:
Szaporítóra gyanakszom inkább... Csak nem tudom, hogy mennyire ritka fajta, hogy egyáltalán ez elképzelhető-e. Nem szeretném más cicáját kisajátítani.
2013. júl. 23. 14:13
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a fajtát még csak nem is szaporítják itthon. Nem tudok tenyésztőről, de még ha van is akkor is csak 1-2.. Valószínűtlen hogy onnan szökött volna meg. Esetleg tehetsz ki hirdetést, hogy megtaláltad és törzskönyvel, fényképekkel és oltási könyvel átveheti a cicát. Egyébként nem valószínű hogy fajta macska, jó lenne ha feltudnál tölteni egy képet. Ha nem jelentkeznek érte tartsd meg !:)
2013. júl. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Valletta ***** válasza:
Ha fajtatiszta, akkor chipezve van, ha nincs, akkor akármilyen macska is, megtarthatod.
2013. júl. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

1 tenyészpár van itthon.Nem fehérek.Szaporító nincs belőlük.

Viszont kíváncsivá tettél,hogy valóban kunkorodik a füle?Ha tudsz majd rakj fel képet róla.

Vidd be egy állatorvoshoz és nézess chippet,ha fajtatiszta akkor van benne.

Ha nincs akkor egy szerencsés cica aki amolyan "mutációva" született :)

2013. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
:) a fehér cicáknak a napsütésben gyakran megpörkölődik a fülük, és kifordul a vége, ahol még nem olyan porcos. ezért kell őket óvni, különösen ilyenkor. a szőrtelen cicáknak asszem még macskáknak való naptej is van. a macsekkal valószínűleg ez lehet a helyzet :)
2013. júl. 24. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálok majd képet feltölteni. Az a helyzet, hogy kutya szaporítóról sajnos hallottam a környéken többről is, azért tartom elképzelhetőnek. (eldugott tanyákon) Annyit sikerült kiderítenem, hogy 1 tenyészpár van az országban, és az is cirmos+nem a környékünkön van. A fülén egyértelműen látszik a visszafordulás, és teljesen szimetrikus, a szőrcsomó is benne ami a fajtára jellemző, és a testfelépítése is más,mint a sima házi macskáé, a sziámihoz tudnám hasonlítani. Nagyon izmos, és valahogy puhább a szőre is. Én is meglepődtem amikor elkezdtem utána olvasni. :) Állat doki lesz, hátha.
2013. júl. 24. 10:53
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha meg mutáns a cica, akkor na bumm, nagyon aranyos kis mutáns! :D
2013. júl. 24. 10:58
 10/12 anonim ***** válasza:
nem azért írtam a mutánst mert az a cica :) Csak nagyon sok fajta mutáció során lett olyan amilyen és erre építették a fajta jellegzetességét.
2013. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!