Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni, ha ezt...

Mit lehet tenni, ha ezt művelte a macskánkkal a szomszéd?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron furcsa dolog történt. Az egyik macskánk, aki nagy vadász, (rengeteg egeret és madarat fogott mindig) eltűnt kétszer egy-egy teljes hétre. Ezek az alkalmak között egy teljes hét telt el.

Mindkétszer visszajött, de mindig nagyon le volt fogyva és szomjas volt nagyon.

Sosem tűnt el korábban ilyen hosszú időre, minden reggel jött reggelizni.


Így gyanús volt, hogy valamelyik szomszéd a ludas. Mikor egyszer ezek után pár nappal kint voltam a kertben, pont mázlim volt: Megláttam, ahogy az öregasszony kitesz a kis fa melléképületük ajtajába egy tál ennivalót, majd nyitva hagyja résnyire az ajtót, amit egyébként mindig lezárva szokott hagyni, ha bemegy a házba.


Egyetlen állatuk nincs, se nem volt soha, tehát nem tehette nekik ki a kaját. Elég egyértelmű volt, hogy a mi macskánkat akarja becsalni oda és valószínűleg bezárni, hogy egerésszen neki a takarmány között, stb.

Nincs konkrét bizonyíték, de másra nem lehetett gondolni.


Na most pár napja megint eltűnt ugyan ez a cicánk... tegnapelőtt jött haza, de rémesen le volt fogyva és ki volt szinte teljesen száradva szegény. Rengeteg vizet ivott, de nem javult nagyon az állapota és sajnos ma éjjel meghalt :(

Az előbb lett eltemetve és még elbúcsúzni sem tudtam tőle... pedig 3 éve volt nálunk már... :(


Szinte biztos, hogy újra a szomszéd zárta be, csak most még vizet sem tett be neki, azért száradt ki ennyire.


Mégis mit lehet tenni ebben a helyzetben? Bizonyíték gondolom megint nincs... de én nem fogok tétlenül ülni. Évekkel ezelőtt is több kutyánkat és macskánkat mérgezték meg ezek a szomszédok, illetve egy másik, akikkel nagy haverságban vannak, de akkor sem volt bizonyíték és szüleim nem mertek lépni sem.


Ha nem lesz semmi előrelépés, akkor én magam fogok átmászni és benézni abba a melléképületbe...


19/L



2013. júl. 24. 07:13
1 2
 1/13 poet1 ***** válasza:
79%
Szia hát a dolog nem egyszerű. Azt mondanám feljelentés de nincs rá bizonyíték. Ha filmre vetted volna ahogy áthívja vagy lenne róla kép vagy legalább vki aki szintén látta ezt akkor meg lehetne próbálni. Meg a melléképület gondolom ezé az emberé azaz magánterület, és betörésnek számít ha magadtól elkezdesz ott nyomozni. Sajnos sztem nem nagyon lehet mit tenni
2013. júl. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Próbáld meg feljelenteni őket,már nagy korú vagy. Szánalmasok ezek az emberek... Fuj. Nem is emberek. Sajnálom a cicát :(
2013. júl. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Ne haragudj a kerdesert, de miert vartad meg amig a macskad hazajon felholtan?


Hogyha bennem a leghalvanyabb gyanu megfogalmazodna hogy a szomszed bezarta a cicamat, atmasznek a keritesen es kiengednem. Rogton utana sacc egy orat orditanek azzal a ven k*-val. Ha be van zarva az ajto hivnam a rendoroket azzal hogy a nagyon ertekes kiallitasi macskamat ellopta a szomszed. Vagy ha egy rozoga kajiba, akkor betornem az ajtajat.

2013. júl. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Nyugodtan menj el a rendőrségre és érdeklődd meg, hogy így lehet e bármit kezdeni, hogy csak láttad! NE ülj tétlenül, akkor menj át a szomszédhoz és jól verd agyon... Én biztos azt tenném.. Nem tudom egyes emberek kinek képzelik magukat, de általában istent játszanak... :( Sajnálom a cicádat :(
2013. júl. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
3-as: Én nem tudtam róla, hogy eltűnt. Mostanában nem tudtam annyit foglalkozni velük, mint általában, így csak anyukámtól tudtam meg, hogy megkerült ilyen rossz állapotban. Azt nem is mondta, hogy el volt tűnve..
2013. júl. 24. 19:19
 6/13 A kérdező kommentje:
Benéztem oda... nincs semmi jele, hogy ott lett volna a macska... de az is lehet, hogy azóta feltakarított csak... :/ Az a baj, hogy így megint zsákutca a dolog :(
2013. júl. 26. 21:23
 7/13 anonim válasza:
37%
új cica és az öreg biztos rak ki megint kaját a macseknak hogy becsalogassa na most kapd majd el de figyelned kell hogy mikor fog ez történni fotózd le vagy videózás is jó küld el a rendőrségnek és akkor fel lehet jelenteni.
2013. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Van még több macskánk is... de egyik sem olyan vadász, mint ő volt... Amúgy meg direkt nem fogom őket csalinak használni. De ha eltűnik esetleg valamelyik másik, akkor egyből oda fogok menni.
2013. júl. 26. 21:38
 9/13 anonim válasza:
53%
Hát akkor mikor az öreg kijön dicsekedj neki hogy vettél egy cicát ami jobban vadászik mint az előző
2013. júl. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hány éves vagy, hogy ilyen hülye ötletekkel állsz elő? :)
2013. júl. 26. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!