Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befog neki gyógyulni? Valami...

Befog neki gyógyulni? Valami ötlet? Dokihoz nem tudom vinni, mert messze van, meg drága, a helyi orvos pedig nem foglalkozik vele.

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörű whiskas cicám. Van az oldalán egy seb, ami úgy néz ki, mintha a szőrét kitépte volna valaki/ valami.Hiába kenem tetránnal, lenyalogatja.
2009. okt. 22. 14:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a közeletekben állatorvos?A mi városunkban legalább 5 van.De nyugi azért, hogy megnézi csak nem kér sokat.
2009. okt. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem biztosan meggyógyul. Lehet beakadt vmibe, vagy "kellés" volt rajta, s az fakadt ki. Én a tetrán helyett lehet inkább kamillateával tisztítanám.

2009. okt. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kamillázd neki,nem hinném,hogy ne gyógyulna be.Ha rosszabbodik,akkor viszont muszáj lesz elvinni,de nem hinném.
2009. okt. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Van állatorvos, csak faluban lakom és ennek az orvosnak a kutyánál kezdődik az állat, magyarán sz..ja le a macskámat!Ahányszor szóltam eddig neki, sosem jött, ha meg el akarod vinni, fel kell készülni a kutyáira!

Volt már egy cicám akinek volt hasonló esete,annak hiába gyógyult be a sebe, mindig leesett utána és a nyílt seb maradt meg, míg el nem pusztult benne, orvos szerint vérmérgezést kapott.

2009. okt. 22. 15:08
 5/26 anonim ***** válasza:

Sajnos még mindig sok ilyen vidéki állatorvos van. Sajnálom! Megpróbálunk segíteni.

Le tudnád fényképezni a sebet és feltenni? Lehet, hogy többet tudnánk mondani, ha látnánk.

Vagy, legalább az alábbiak alapján próbáld meg pontosan leírni, hogy milyen a cica sebe! A bőr is kinyílt, szétnyílt, vagy csak a szőr hullott ki és a bőr nedvedzik? Ha nyílt seb: vágás-félének látod a sérülést vagy inkább kerekded, harapott sebnek tűnik? Mennyire váladékozik (és milyen a váladék színe)? Mennyi a hője? (cica végbelében mérd meg normál lázmérővel, utána hypoval, domestossal könnyen fertőtleníthető, ha csak egy van)

Nagyjából ennyi kellene indulásnak, hogy pontosabb tanácsot tudjunk adni.

2009. okt. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Az én cicámnak a hasán volt ilyen orvoshoz vittem bolha alergiája volt a doki betadint írt neki azzal kellett kenegetni és bolhaírtót.Meggyógyult és a szőre is vissza nőtt.
2009. okt. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Nincs a közelbe valami város ahová eltudnád vinni?
2009. okt. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

18:11-es!

Jelenleg kiment a cica, majd fényképezem, legalább is megpróbálom!Ahogy néztem nincs nyílt seb, csak a bőr váladékozhat egy kicsit, mert a szőre beleragadt, nyalja is, amit nem kellene szerintem.kb 1cm x 2 cm-es

2009. okt. 22. 19:43
 9/26 A kérdező kommentje:
nem mértem a lázát, de adtam neki egy fájdalom és lázcsillapító darabot, biztos ami biztos alapon!lejött a szőre azon a részen, csak ami felette van az lóg bele, nincs színe talán a levedzésnek, mert nem hagy nyomot, vagy még nem is igazán feküdt azon az oldalán.Megpróbálom minél hamarabb, de szeretnék egy e-mail címert kérni, vagy inkább odaadom én, ha írsz rá egy sort, utána tudok a címedre írni, képet küldeni, és előre is köszönöm a segítséged! miss.vera@freemail.hu
2009. okt. 22. 19:47
 10/26 anonim ***** válasza:

Irok neked és várom a képet. De abból, amit most leírtál (csak szőrhiányos, nedvedző bőr) úgy látszik, szerencsére nem lesz a cicádnak komoly baja!

Fel a fejjel! Lehet, hogy csak bolha-kiütés, vagy ha házikosztot is kap, valami fűszereset adtál, stb. Sok minden lehet, de nem kell félned, nem nagy baj! Ha előkerül a cica, tisztítsd le a sebet betadinnal (fertőtlenítő, mint a jód, de nem csíp), ha nincs otthon, akkor kézmeleg kamillateával. Ollóval óvatosan vágd le a seb szélein a szőrt egészen rövidre, hogy ne tudjon beleragadni a sebbe, így nemcsak az irritációt, de a fertőzésveszélyt is csökkented. Vedd ölbe a cicát és simogasd, cirógasd minél többet (úgyis hosszú hétvége jön), így eltereled a figyelmét a nyalogatásról és szépen tud a seb levegőzni, száradni.

Most, látatlanban ennyit tudok javasolni. Ettől már sokkal jobb lesz cica közérzete. Te pedig nyugodj meg, 1-2 hét alatt ki tudod majd kezelni.

2009. okt. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!